Kamienica przy Płockiej 2 to dopiero początek. Ponad 15 mln zł na rewitalizację rynku !

  • 16.11.2019, 11:28
Kamienica przy Płockiej 2 to dopiero początek. Ponad 15 mln zł na rewitalizację rynku ! Fot. UM Płońsk
Już niedługo plac 15 Sierpnia i miejskie kamienice nabiorą nowego blasku. W piątek, 29 listopada w ratuszu burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podpiszą umowę o dofinansowanie rewitalizacji płońskiego rynku.

Pieniądze z funduszy europejskich trafią też do Miejskiego Centrum Kultury na renowację kamienicy przy Warszawskiej 2. Pod tym adresem już wkrótce powstanie „Dom dobrej pamięci” – upamiętniający historię dwóch narodów przez setki lat zamieszkujących Płońsk i ziemię płońską.

Przebudowa placu 15 Sierpnia, małego rynku przy Pułtuskiej, nowe parkingi i zieleń, a także remont kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej i przebudowa ul. Warszawskiej – to główne elementy projektu rewitalizacji przestrzeni architektonicznej, kulturowej i krajobrazu najstarszej części miasta. Wartość całego przedsięwzięcia wynosi ponad 13 mln zł, w tym dofinansowanie 6,2 mln zł.

Odnowiona zostanie też narożna kamienica z zegarem przy ul. Warszawskiej 2. Oprócz remontu, budynek zostanie zaadaptowany do funkcji muzeum. Wartość tego zadania to ponad 2,5 mln zł, a dofinansowanie 1,7 mln zł.

 

Info. UM Płońsk

 

 


                                                                          

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe