Śmiertelne potrącenie pieszego w Gutarzewie !

  • 14.11.2019, 11:03 (aktualizacja 21.11.2019, 17:47)
Śmiertelne potrącenie pieszego w Gutarzewie !
W środę, 13 listopada, po południu, w miejscowości Gutarzewo (gm. Sochocin) doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy. Pieszy poniósł śmierć na miejscu. Policjanci apelują o większą ostrożność i używanie przez pieszych elementów odblaskowych, zwiększających ich widoczność.

Do zdarzenia doszło w środę około godz. 16.40 na drodze relacji Malużyn-Sochocin. Policjanci płońskiej "drogówki" na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że jadący w kierunku Sochocina nissanem 73-letni płońszczanin, w czasie wymijania z innym samochodem, nie zauważył idącego prawą stroną jezdni pieszego. Auto uderzyło w 42-letniego mężczyznę, mieszkańca gm. Ojrzeń, który ubrany był na ciemno i nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Poniósł on śmierć na miejscu. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego mundurowi apelują o noszenie elementów odblaskowych. Przypominamy, że prawo o ruchu drogowym stanowi, że osoba poruszająca się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jest zobowiązana używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Brak odblasku stanowi wykroczenie i w przypadku spotkania z policjantami zakończyć się może wypisaniem mandatu od 20 do nawet 500 zł.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania np: opaski, kamizelki. Odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Ważne też, by pieszy poruszał się po właściwej stronie drogi, a przyświecać mu powinna zasada "widzieć i być widzianym".

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości max. około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

 

Info. za KPP Płońsk

                                                                          

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe