Finał Szkolnego Konkursu Piosenki Greckiej w ZS1 w Płońsku

  • 31.10.2019, 06:50 (aktualizacja 31.10.2019, 10:12)
Finał Szkolnego Konkursu Piosenki Greckiej w ZS1 w Płońsku Fot. zbiory ZS1 Płońsk
W dniu 29 października 2019 r w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbył się finał szkolnego konkursu piosenki greckiej, który został zainicjowany przez uczniów, wyjeżdżających na zagraniczne praktyki do Grecji w ramach projektu „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum”. Jest on finansowanego z funduszy Unii Europejskiej w związku z programem ERASMUS+.

Na wstępie przywitano zaproszonych gości: Wicestarostę Powiatu Płońskiego - Krzysztofa Wrzesińskiego, dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 - Marzannę Szacherską, wicedyrektora -  Stanisława Urbana oraz młodzież.

Dyrektor przypomniała o celach i korzyściach płynących z udziału młodzieży w projekcie oraz innych aspektach wychowawczym, edukacyjnym i zawodowym. W dniu 26 października uczniowie zakończyli zajęcia przygotowawcze i podsumowaniem tego etapu było wręczenie Certyfikatów oraz pamiątkowe zdjęcia.

Następnie troje uczniów przystąpiło do rywalizacji w finale Piosenki Greckiej. Była to Adela Malon z klasy IIILW w piosence „Never on Sunday”, Alicja Krajewska z klasy IIILW zaśpiewała  „Dancing Queen” oraz Filip Czaicki Z IV TŻ  wystąpił z piosenką „Waterloo” zespołu ABBA.

Członkowie Jury w składzie wicestarosta - Krzysztof Wrzesiński, dyrektor ZS1 - Marzanna Szacherska oraz uczniowie Jakub Wiśniewski, Magdalena Prządak i Norbert Popiołkowski przyznali uczestnikom finału równorzędne pierwsze miejsce. Uczniowie otrzymali upominki.

Dodatkową nagrodę przyznała publiczność, którą otrzymała Adela Malon. Był to smaczny i słodki ananas. Na koniec poczęstowano widownię greckimi ciasteczkami upieczonymi przez uczniów z klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pani Ewy Borawskiej.

Imprezę przygotowały: Ewa Borawska, Lucyna Parecka – Łaszczyk, Anna Jackiewicz – Ochidi, Agnieszka Urban, Stanisław Urban i Arkadiusz Markowski.

 

Info. za ZS1 Płońsk

 

 


                                                                          

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe