W ratuszu będzie pracował ogrodnik miejski

  • 30.10.2019, 14:07 (aktualizacja 04.11.2019, 12:49)
W ratuszu będzie pracował ogrodnik miejski Fot. UM Płońsk
Burmistrz Płońska zapowiedział, że powoła Małgorzatę Melińską, do tej pory pracującą w wydziale inwestycyjnym, na stanowisko ogrodnika miejskiego.

- ,,Chcemy mieć trawniki, których potencjał ekologiczny będzie zwiększony poprzez bioróżnorodność, przez gatunki które samodzielnie potrafią wytrzymać zmieniające się warunki pogodowe. Chcemy, żeby w symbiozie ze światem roślin funkcjonował świat zwierząt i ludzi. Dlatego wprowadzamy stanowisko ogrodnika miejskiego, który będzie czuwał nad całością spraw związanych
z zielenią miejską – w parkach, przy placach zabaw, drogach, na trawnikach,
w bezpośrednim sąsiedztwie budynków użyteczności publicznej i który będzie planował nasadzenia. Będziemy starali się pozyskać sojuszników do działania
w tym zakresie – stowarzyszenia i instytucje, wspólnoty mieszkaniowe, Spółdzielnię Mieszkaniową, zakłady pracy i nasze jednostki: szkoły, przedszkola i spółki miejskie” – mówi burmistrz Andrzej Pietrasik.

- ,,Na części terenów zielonych chcemy odstąpić od koszenia mechanicznego. Chcemy zakupić zwierzęta, które będą zjadały trawę: kozy, owce i być może alpaki, aby małe dzieci zobaczyły, jak żyją zwierzęta w naturze” – zapowiada Andrzej Pietrasik.

Małgorzata Melińska jest architektem krajobrazu, do tej pory była odpowiedzialna m.in. za rewitalizację terenów zielonych wokół akwenu Rutki. Obecnie zajmuje się rewitalizacją zieleni w Ogródku Jordanowskim i jego doposażeniem w zabawki oraz elementy sportowo-rekreacyjne.

 

Info. za UM Płońsk

 

 


 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe