Rozmowa z Mariolą Bugalską - sekretarzem Urzędu Gminy Nowe Miasto

  • 08.10.2019, 07:48 (aktualizacja 14.10.2019, 12:44)
Rozmowa z Mariolą Bugalską - sekretarzem Urzędu Gminy Nowe Miasto Fot. zbiory Marioli Bugalskiej
Głównym zadaniem sekretarza gminy jest organizacja pracy urzędu i zarządzanie jego pracownikami. Niezwykle ważną rolą sekretarza jest m.in. zapewnienie pracownikom odpowiedniej motywacji do wykonywania obowiązków w celu dążenia do stabilizacji pracy. Od sierpnia br. w Urzędzie Gminy w Nowym Mieście jest nowy sekretarz, którym jest pani Mariola Bugalska, doświadczony wieloletni urzędnik.

Extra Płońsk: Sprawuje Pani funkcję sekretarza Gminy w Nowym Mieście od ponad dwóch miesięcy. Jakie wrażenia z nowego stanowiska?

Mariola Bugalska: Z dniem 1 sierpnia br. w ramach awansu wewnętrznego zostałam przeniesiona przez Wójta Gminy na stanowisko sekretarza Gminy Nowe Miasto, wykonującego jednocześnie zadania kierownika Referatu Organizacyjnego i Oświaty. Przez wiele lat pracowałam na stanowisku kierownika tegoż Referatu, więc zmiany nie są dla mnie szczególnie odczuwalne. Ten sam urząd, te same koleżanki i koledzy i charakter zadań ten sam, tyle że realizowany w dużo szerszym zakresie.

Extra Płońsk: Czy wybór na stanowisko sekretarza jest dla Pani awansem zawodowym czy tez pewnego rodzaju wyzwaniem?

Mariola Bugalska: Powierzenie mi stanowiska sekretarza Gminy jest dla mnie jednocześnie awansem i  wyzwaniem.

Extra Płońsk: Czy lubi pani swoją pracę,  funkcja sekretarza to odpowiedzialne stanowisko?

Mariola Bugalska: Pracowałam w Urzędzie Gminy w Nowym Mieście na wielu stanowiskach, realizowałam różne zadania i zawsze lubiłam moją pracę. Lubię ją z wielu powodów, ale przede wszystkim dlatego, że zapewnia mi szeroki kontakt z ludźmi, że stawia przede mną nowe wyzwania i zmusza do ciągłego doskonalenia warsztatu pracy. Dzisiaj pracuje się zupełnie inaczej niż 20 czy 30 lat temu. Nie mówię, że łatwiej czy trudniej, po prostu inaczej.    

Extra Płońsk: Jakie są obecne potrzeby Gminy Nowe Miasto?

Mariola Bugalska: Potrzeby Gminy Nowe Miasto są bardzo duże. Między innymi remonty i modernizacje dróg w tym ulic w Nowym Mieście, budowa chodników, budowa sieci gazowej. Jednak ich realizacja zależy przede wszystkim od możliwości finansowych naszego budżetu i pozyskania środków zewnętrznych. O naszych potrzebach i zamierzeniach wielokrotnie mówił i pisał Wójt Gminy, więc nie chciałabym powielać tych treści.

Extra Płońsk: Czego można Pani życzyć na nowym stanowisku?

Mariola Bugalska: Na nowym stanowisku można mi życzyć przede wszystkim tego aby pracownicy urzędu nadal wykonywali swoją pracę na wysokim poziomie, aby tworzyli zespół potrafiący ze sobą współpracować w każdej nawet najtrudniejszej sytuacji, aby mieli same dobre pomysły na dalszy rozwój naszej gminy. Pragnę również, aby współpraca z naszymi mieszkańcami, stowarzyszeniami i jednostkami organizacyjnymi układała się jak najlepiej. Aby problemy i odmienne zdania budowały, a nie burzyły.   

 

Dziękuję za rozmowę

ROZMAWIAŁA  KATARZYNA RÓLKA

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe