Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku

  • 30.09.2019, 18:35
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku Fot. zbiory SP3 Płońsk
Chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak wiele korzyści płynie z głośnego czytania. To przecież ćwiczenie koncentracji i umiejętności słuchania, rozwijanie wyobraźni, a także dalsze budowanie bogatego języka. Zdają sobie również z tego sprawę uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. 30 września uczcili oni Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tym razem na warsztat wzięto, m.in.: „Małego Księcia”, „Czerwonego Kapturka”, „Calineczkę”, czy „Szewczyka Dratewkę”.

Z fragmentami utworu w dłoniach, barwnych strojach, uczniowie z klas 1-3 szkoły podstawowej, jak również rodzice, nauczyciele  i dyrekcja, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” czynnie wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Przed młodszymi uczniami stanęła plejada postaci z najbardziej znanych i lubianych utworów dla dzieci, zadaniem widzów było rozpoznanie bohatera i podanie tytułu książki, z której pochodził. Poszczególne klasy w ciekawy sposób prezentowały wybrane przez siebie utwory. Nie zabrakło także ciekawych interpretacji głosowych w pełni oddających tematykę utworów. 

Także 7a odwiedziła swoich młodszych kolegów. Siódmoklasiści krótko przestawili tematykę „Małego Księcia” oraz odczytali głośno wybrane fragmenty tekstu. Na dzieci czekały również ciekawe zadania. Czwartoklasiści, pod czujnym okiem starszych kolegów, w radosnej atmosferze, rozwiązywali związane z odczytanym głośno utworem  rebusy  i krzyżówki.

Taki sposób zachęcenia do czytania spotkał się z uznaniem dzieci i młodzieży. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach i zainteresowaniem wysłuchali zaproponowanych fragmentów  literatury dziecięcej. Przecież, jak powiedziała Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

Akcja ta miał na celu popularyzację umiejętności głośnego czytania, zachęcenie młodszych uczniów do czytania lektur, a także integrację grup klasowych.

 

Info. i fot. za SP3 Płońsk

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe