Dzień języków obcych w płońskiej Szkole Podstawowej nr 3

  • 27.09.2019, 07:55 (aktualizacja 27.09.2019, 20:26)
Dzień języków obcych w płońskiej Szkole Podstawowej nr 3 Fot. zbiory SP3 Płońsk
W czwartek, 26 września 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku obchodziła Europejski Dzień Języków Obcych.

W tym dniu odbył się apel dla klas I-VIII pod hasłem: „Dlaczego warto uczyć się języków obcych”. Uczniowie przedstawili zabawne scenki ukazujące jak ważna jest znajomość języków obcych, a także w jak kłopotliwej sytuacji można znaleźć się, jeśli nie potrafimy porozumieć się w żadnych obcym języku.  Ponadto uczniowie mogli także sprawdzić swoją znajomość różnych języków biorąc udział w zabawie językowej. Podczas apelu rozstrzygnięty został także konkurs na wiersz pod hasłem: „Język angielski – Twoje okno na świat”.  Dyrektor placówki Teodozja Gorlewska wręczyła trojgu laureatom oraz dwóm osobom wyróżnionym dyplomy i nagrody. Zwycięzcy zaprezentowali swoje utwory na forum szkoły.

Wszystkie lekcje języków obcych tego dnia były inne niż zazwyczaj. Uczniowie grali w gry językowe, rozpoznawali znaczenia problematycznych zwrotów, tzw. „fałszywych przyjaciół” oraz próbowali czytać najdłuższe słowa w różnych językach. To był bardzo przyjemny i pouczający dzień.

Info. za SP3 Płońsk

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe