Płońsk obchodził Międzynarodowy Dzień Pokoju

  • 21.09.2019, 16:24 (aktualizacja 30.09.2019, 19:32)
Płońsk obchodził Międzynarodowy Dzień Pokoju Fot. Katarzyna Rólka
W sobotę, 21 września przy płońskim akwenie ,,Rutki” obchodzono Międzynarodowy Dzień Pokoju. Odbył się Bieg Pokoju dookoła akwenu oraz I Mistrzostwa Płońska Nordic Walking.

Międzynarodowy Dzień Pokoju jest świętem ustanowionym przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jest  niezwykle ważnym świętem, bo jego celem jest zwrócenie uwagi ludzi na przestrzeganie pokoju, a tego dnia organizowane są liczne imprezy czy seminaria.

Ten dzień w Płońsku uczczono poprzez Bieg Pokoju oraz I Mistrzostwa Płońska Nordic Walking. Sobotnią imprezę otworzył burmistrz Płońska i zarazem przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju – Andrzej Pietrasik witając wszystkich zebranych.  Następnie Karolina Charewicz i Łucja Brzeska zaprezentowały piosenkę ,,Płońsk miasto pokoju”.  Oczywiście tego dnia, także  balony poszły w górę.

Do Biegu Pokoju przystąpiło bardzo dużo płońszczan, nie zabrakło reprezentantów szkół, przedszkoli, seniorów, a każdy z uczestników otrzymał błękitną koszulkę.

Jednocześnie miały miejsce I Mistrzostwa Płońska  Nordic Walking, które cieszyły się niemałym  zainteresowaniem wśród uczestników. Odbyły się one w dwóch kategoriach.

W kategorii kobiet na podium stanęły:

1 miejsce - Elżbieta Obrębska

2 miejsce – Bożena Lipińska

3 miejsce – Monika Nowicka

W kategorii mężczyzn na podium stanęli:

1 miejsce – Henryk Ciarka

2 miejsce – Janusz Bugajewski

3 miejsce – Jan Laskowski

Dodatkowymi atrakcjami podczas imprezy były m.in. zumba, zabawy taneczne,  wata cukrowa, dmuchańce dla dzieci.

Organizatorem imprezy byli: Urząd Miejski w Płońsku, MCSiR , MCK w Płońsku.

 

KATARZYNA RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA

 

 

 

           

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe