Dodatki za wychowawstwo oraz awanse zawodowe dla nauczycieli na sesji miejskiej w Płońsku

  • 20.09.2019, 08:51 (aktualizacja 21.09.2019, 17:26)
Dodatki za wychowawstwo oraz awanse zawodowe dla nauczycieli na sesji miejskiej w Płońsku Fot. UM Płońsk
Podczas czwartkowej sesji, 19 września radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały dotyczący regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki wypłacania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli

Po zmianie ustawy od 1 września 2019 r. nauczycielowi w szkole, któremu powierzono sprawowanie funkcji wychowawcy klasy, przysługuje dodatek funkcyjny w wysokości minimum 300 zł. Jednocześnie ustawa sejmowa nie określa minimalnej kwoty dodatku za wychowawstwo w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych. Obowiązek ten należy więc do organu prowadzącego, a więc Gminy Miasto Płońsk. Decyzją miejskich radnych wychowawcy - zarówno w szkołach jak i przedszkolach - za pełnioną przez siebie funkcję będą otrzymywać 300 zł.

 

Ponadto podczas XVIII sesji Rady Miejskiej sześciu nauczycieli otrzymało nominację awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.

Nominację odebrali:

1) Pani Milena Barbara Jakubiak - nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku,

2) Pani Marta Lewandowska - nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku,

3) Ksiądz Adam Warda - nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku,

4) Pani Ewa Długoszewska – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku (pracowała w szkole do 31.08.2019r.)

5) Pani Agnieszka Kantor- nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku,

6) Pani Agnieszka Gdak – Ludwińska – nauczycielka Przedszkola nr 5 im. Jasia i Małgosi w Płońsku.

Dodatkowo, burmistrz Andrzej Pietrasik wręczył akt powołania na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. W. Jędrzejewicza Jarosławowi Chylińskiemu.

Nagrodzonych również zostało 21 uczniów z płońskich szkół podstawowych za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2018/2019.

 

Info. za UM Płońsk

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe