Kapele podwórkowe zagrały w Płońsku

  • 14.09.2019, 20:39 (aktualizacja 18.09.2019, 12:05)
Kapele podwórkowe zagrały w Płońsku Fot. Katarzyna Rólka
W sobotę, 14 września na płońskim tarasie Miejskiego Centrum Kultury miała miejsce impreza - Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych Płońsk 2019. Wydarzenie kulturalne odbyło się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Płońska.

W sobotnie popołudnie na tarasie MCK w Płońsku zaprezentowały się trzy  kapele z Polski tj. Kapela spod Dębu, Kapela ,,Caravana”, Kapela Płocka oraz jedna z Ukrainy - Kapela  ,,Rawskie Retro”.

Festiwal otworzyli dyrektor Miejskiego Centrum Kultury – Marzena Kunicka wraz z burmistrzem Płońska – Andrzejem Pietrasikiem.

Celem Festiwalu jest propagowanie folkloru miejskiego przejawiającego się w tradycyjnym ulicznym i podwórkowym muzykowaniu.  Ponadto Festiwal pozwala również na konfrontację dokonań artystycznych kapel.

W skład jury konkursowego oceniającego prezentacje kapel zasiedli: Mariusz Wrzesiński, James  Brierley i Mariusz Gajewski. Ostatecznie po naradzie komisja wyłoniła zwycięzców:

1 miejsce – Kapela ,,Rawskie Retro”  z Ukrainy

2 miejsce – Kapela spod Dębu

3 miejsce – Kapela Płocka

4 miejsce – Kapela ,,Caravana"

Piosenki czy utwory instrumentalne z tak zwanego folkloru miejskiego są niezwykle urokliwe i melodyjne.  Zachęcają do wspólnego śpiewania, a nawet tańca.

Program festiwalu był  bardzo bogaty. Oprócz  prezentacji konkursowych kapel, odbyło się drużynowe przeciąganie liny o… beczkę piwa,  czy konkurs  na ,,Najsilniejszego mężczyznę”. Podczas imprezy można było zauważyć, że płońszczanie lubią taką podwórkową, Porusza ona sprawy bieżące w humorystyczny sposób i pokazuje to czym żyjemy. 

Organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Podwórkowych Płońsk 2019  było płońskie Miejskie Centrum Kultury w Płońsku oraz Urząd Miejski w Płońsku.

 

KATARZYNA RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe