Płoński szpital otrzymał dofinansowanie !

  • 11.09.2019, 07:31 (aktualizacja 16.09.2019, 13:05)
Płoński szpital otrzymał dofinansowanie ! Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
Szpital w Płońsku otrzymał 2,6 mln złotych ! To jedno z wyższych dofinansowań z 10 mln złotych dla szpitali powiatowych z Północnego Mazowsza.

Informacje o dofinansowaniu przekazał Wiceminister Zdrowia - Waldemar Kraska. Na spotkaniu w Warszawie obecni byli m.in. Wicestarosta płoński - Krzysztof Wrzesiński, dyrektor płońskiego szpitala, a zarazem radny wojewódzki - Paweł Obermeyer oraz radny sejmiku wojewódzkiego - Artur Czapliński.

Na spotkaniu  Minister ogłosił zmianę wysokości ryczałtu dla szpitali I i II stopnia referencyjności czyli dla szpitali powiatowych. Zmiana oznacza poprawę finansowania szpitali powiatowych na Mazowszu. Dobra sytuacja finansowa szpitala to możliwość niesienia lepszej i skuteczniejszej pomocy chorym.

 

Info. i fot. Starostwo Powiatowe w Płońsku

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe