Zatrzymani z narkotykami !

  • 10.09.2019, 07:57 (aktualizacja 17.09.2019, 09:04)
Zatrzymani z narkotykami !
Kryminalni w pobliżu płońskiego akwenu zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających narkotyki. Do policyjnego aresztu trafiła też nietrzeźwa 18-latka, która w czasie interwencji znieważyła funkcjonariuszy. Młodzi ludzie usłyszeli już zarzuty.

Kilka dni temu płońscy kryminalni sprawdzali okolice akwenu Rutki. Według ustaleń funkcjonariuszy mieli tam przebywać młodzi ludzie posiadający przy sobie substancje psychotropowe. Uwagę policjantów zwróciła czteroosobowa grupa. W czasie legitymowania okazało się, że dwóch mężczyzn  - 20 i 21-latek z gm. Baboszewo, miało przy sobie, ukryte w portfelach,  "strunówki" z białym proszkiem. Badanie narkotesterem potwierdziło, że była to amfetamina. Obaj zostali zatrzymani.
W czasie interwencji, jedna z towarzyszących mężczyznom kobiet 18-letnia płońszczanka, zaczęła krzyczeć i być agresywna. Znieważyła funkcjonariuszy używając wobec nich słów wulgarnych i obelżywych. Ona również została zatrzymana i doprowadzona do komendy.  Badanie na trzeźwość wykazało u niej blisko promil alkoholu w organizmie.
Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie młodzi ludzie usłyszeli zarzuty. 20 i 21-latek usłyszeli zarzuty posiadania substancji psychotropowych, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast butna 18-latka usłyszała zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


Info. podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe