Tydzień zrównoważonego transportu

  • 09.09.2019, 15:21 (aktualizacja 12.09.2019, 18:50)
Tydzień zrównoważonego transportu Fot. UM Płońsk
Płońsk po raz drugi włączył się do udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu, który z inicjatywy Komisji Europejskiej co roku odbywa się od 16 do 22 września. Jego celem jest promowanie ekologicznych środków podróżowania – jazdy na rowerze, chodzenia pieszo czy też korzystania z komunikacji miejskiej.

Już w najbliższy poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 2 odbędą się zajęcia z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach – kontynuacja akcji „Płońsk świeci przykładem”.

We wtorek, 17 września straż miejska w Płońsku będzie ćwiczyć z przedszkolakami poprawne nawyki w drodze do przedszkola, w tym bezpieczne przechodzenie przez ulicę (Przedszkole nr 2 i Przedszkole nr 4).

Dzień później uczniowie płońskiej jedynki wezmą udział w rajdzie rowerowym do Goszczyc, a tam – na terenie ośrodka – będą doskonalić jazdę na rowerze, korzystając z miasteczka ruchu drogowego.

W czwartek – przedszkolaki z Przedszkola przy ulicy Wolności poznają miejsca do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku na Rutkach. Ostatniego dnia – w piątek – przed ratuszem będzie można oznakować swój rower i poznać zasady praktycznego poruszania się w dynamicznym ruchu drogowym.

Info. UM Płońsk

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe