,,Inteligentne wioski", seminarium Lokalnej Grupy Działania - Przyjazne Mazowsze

  • 05.09.2019, 06:28
,,Inteligentne wioski", seminarium Lokalnej Grupy Działania - Przyjazne Mazowsze Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
W środę, 4 września w godzinach 10.00-13.30 odbyło się w Starostwie Powiatowym w Płońsku seminarium Lokalnej Grupy Działania - Przyjazne Mazowsze pt.: „Inteligentne wioski”.

Licznie zgromadzonych gości przywitała Danuta Kucińska z LGD - PM oraz Wicestarosta Powiatu - Krzysztof Wrzesiński.

- ,,Inteligentne wioski to nie tylko nowoczesne technologie cyfrowe, ale również,  a przede wszystkim wykorzystywanie lokalnych zasobów. Zaczynamy od tego, co posiadamy.” – powiedział dr Ryszard Kamiński ekspert prowadzący spotkanie.

W trakcie seminarium LGD- PM w Starostwie Powiatowym w Płońskim dyskutowano, czym są inteligentne wioski oraz jak pomysły na narzędzia wspomagające mieszkańców na obszarach wiejskich są realizowane w innych częściach kraju. Padło wiele trafnych uwag, pytań i sugestii ze strony aktywnych uczestników, jak pracować na obszarach wiejskich ze społecznością. Bardzo ważna jest współpraca i sieciowanie organizacji pozarządowych, lokalnych grup działania, lokalnych przedsiębiorców i liderów lokalnych oraz przedstawicieli lokalnych samorządów. Podczas seminarium pojawiła się inicjatywa dalszych spotkań roboczych dotycząca wykorzystania zdobytej wiedzy na obszarze naszego powiatu.

Wydarzenie jest realizowane w ramach konkursu ofert i dofinansowane przez Powiat Płoński.

Info. Starostwo Powiatowe w Płońsku

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe