Płońsk walczy ze smogiem. Wymienią piece w 46 domach !

  • 03.09.2019, 06:33
Płońsk walczy ze smogiem. Wymienią piece w 46 domach ! Fot. UM Płońsk
W poniedziałek, 2 września w Ciechanowie zastępca burmistrza Płońska Lilianna Kraśniewska podpisała z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem umowę na dofinansowanie kwotą blisko 825 tys. zł zadania pn. „Ograniczanie zanieczyszczenia powietrza i rozwój mobilności miejskiej”.

Projekt obejmie 46 gospodarstw domowych w Płońsku. W 22 – piece na paliwa stałe zostaną wymienione na piece gazowe, a w 21 domach stare piece gazowe zastąpione zostaną również gazowymi paleniskami nowej generacji.
W 2 lokalizacjach nastąpi wymiana pieców węglowych na źródło ciepła spalające biomasę, a w jednej – pieca węglowego na pompę ciepła. W 5 miejscach wykonana zostanie termomodernizacja, a w 2 – montaż instalacji fotowoltaicznej. Realizację projektu zaplanowano na lata 2019-2020.

Celem projektu jest poprawa jakości powietrza w Płońsku poprzez ograniczenie „niskiej emisji”. Inwestycja ma też na celu zwiększenie efektywności energetycznej i ograniczenie zapotrzebowania w energię.

Całkowita wartość projektu – 1 222 686,45 zł
Dofinansowanie z UE – 824 049,58 zł

 

Info. UM Płońsk

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe