Kryminalni z Płońska zabezpieczyli podrobioną odzież i obuwie !

  • 28.08.2019, 11:59 (aktualizacja 06.09.2019, 13:40)
Kryminalni z Płońska zabezpieczyli podrobioną odzież i obuwie ! Fot. KPP Płońsk
W niedzielę, 25 sierpnia płońscy kryminalni, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji, prowadzili działania na targowisku miejskim, skierowane przeciwko nieuczciwym handlarzom. Na 4 stoiskach funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli koszulki, bluzy, spodnie, spodenki, buty, plecaki oraz bieliznę z nielegalnie naniesionymi znakami kilkunastu renomowanych firm. Do wyjaśnienia zatrzymane zostały 4 osoby oferujące do sprzedaży nielegalny towar.

W minioną niedzielę, 25 sierpnia płońscy kryminalni, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji, prowadzili działania na targowisku miejskim, skierowane przeciwko nieuczciwym handlarzom. Zgodnie z ich ustaleniami kilku sprzedawców miało oferować podrobioną odzież oznaczoną zastrzeżonymi znakami towarowymi marek znanych na całym świecie. Na 4 stoiskach, w różnych miejscach targowiska, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli koszulki, bluzy, spodnie, spodenki, buty, plecaki oraz bieliznę z nielegalnie naniesionymi znakami kilkunastu renomowanych firm. Do wyjaśnienia zatrzymane zostały 4 osoby oferujące do sprzedaży nielegalny towar. Kryminalni zabezpieczyli w sumie ponad 620 przedmiotów.

Zatrzymani to osoby w wieku 34 - 48 lat. Jest wśród nich 44 - letnia Polka, dwóch obywateli Rumunii i obywatel Armenii. Wkrótce wszyscy usłyszą zarzuty dotyczące handlu odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi.

Straty firm, których znaki zostały podrobione wstępnie oszacowano na około 100 tys. zł.

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi zatrzymanym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat, grzywna i przepadek zabezpieczonych przedmiotów.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą cyklicznie przeprowadzają tego typu akcje. Regularnie kontrolują bazary, targowiska oraz inne punkty sprzedaży odzieży, także internetowe.

 

Info.  podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe