Policjanci nie pobłażają piratom drogowym !

  • 23.08.2019, 13:14 (aktualizacja 27.08.2019, 17:36)
Policjanci nie pobłażają piratom drogowym !
Policjanci płońskiej drogówki przy każdej okazji apelują do kierowców o ostrożność, rozwagę, a także spokojniejszą i wolniejszą jazdę. Szczególnie w terenie zabudowanym, gdzie nie bez powodu, a dla bezpieczeństwa, obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Niestety wciąż znajdują się tacy, którzy za nic mają te wezwania. Do nich funkcjonariusze "docierają" w inny sposób - za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymują prawo jazdy.

Wczoraj, w ciągu zaledwie kilku godzin pełnienia służby na krajowej 62-ce przez policjantów płońskiej drogówki, aż 7 kierowców zostało zatrzymanych do kontroli, w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. W miejscowości Wola w ręce stróżów prawa wpadła 42-latka z pow. lipnowskiego (woj. kujawsko-pomorskie) pędząca peugeotem z prędkością 104 km/h. Kolejny był 48-latek z Płocka, który rozpędził citroena do prędkości 103 km/h. Najszybciej, bo z prędkością aż 122 km/h przez tą miejscowość przejeżdżał 23-latek z Warszawy, kierujący skodą. Młody mężczyzna próbował  przekonać policjantów by nie zabierali mu prawa jazdy, a dali wyższy mandat. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a wkrótce skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Następnie patrol ruchu drogowego pełnił służbę w Goławinie. Tam funkcjonariusze zmierzyli prędkość kolejnym 4 kierowcom. Pierwszy z nich, 24-letni mieszkaniec Płocka kierujący fordem miał 112 km/h na liczniku, drugi - 69-latek z pow. lipnowskiego (woj. kujawsko-pomorskie) kierujący volkswagenem - 102 km/h. Kolejnymi, zatrzymanymi przez policjantów do kontroli drogowej byli dwaj kierowcy hyundaia i skody. Obaj, 63-letek z Białegostoku i 40-latek z Grodziska jechali z prędkością 107 km/h.

Jeszcze jeden "pirat drogowy" wpadł wczoraj w ręce płońskich stróżów prawa na krajowej 10-ce w miejscowości Dzierzążnia. W miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h 41-latek z Torunia przekroczył prędkość o 63km/h.

Dla wymienionych spotkania z patrolem ruchu drogowego zakończyły się utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie obowiązujących w wielu miejscach (w tym w terenie zabudowanym) ograniczeń prędkości i poruszanie się po drogach z rozwagą. Prosimy pamiętać, że kierowcy, którzy jeżdżą brawurowo i niebezpiecznie, łamią przepisy ruchu drogowego, nie będą mogli liczyć na pobłażanie ze strony policjantów.

Info. podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe