Uroczysta koronacja wizerunku NMP w Smardzewie

  • 16.08.2019, 17:34 (aktualizacja 30.08.2019, 20:05)
Uroczysta koronacja wizerunku NMP w Smardzewie Fot. Natalia Skibińska
W czwartek, 15 sierpnia w sanktuarium maryjnym w Smardzewie odbył się coroczny odpust parafialny z okazji święta Wniebowzięcia NMP. W tym roku wydarzenie to było powiązane z obrzędem koronacji wizerunku NMP z Dzieciątkiem Jezus. Uroczystości przewodniczył Arcybiskup Józef Michalik.

Tego dnia na terenie parafii p.w. św. Stanisława Kostki zgromadziło się kilka tysięcy osób.  Wśród duchownych nie zabrakło księży z dekanatów diecezji płockiej na czele ze swoimi dziekanami. Biskup pomocniczy Mirosław Milewski oraz biskup senior Roman Marcinkowski celebrowali mszę św. wraz z arcybiskupem Michalikiem. Uroczystość uświetniał Chór Lira pod dyrekcją Joanny Ostaszewskiej oraz Kapela Katedralna Canzona pod kierownictwem Andrzeja Sumlińskiego, a także Orkiestra Dęta z Sochocina.

23 maja 2018 roku korona do obrazu Matki Boskiej została pobłogosławiona przez papieża Franciszka w obecności proboszcza ks. Henryka Dymka. Przygotowania do tej okoliczności trwały od kilku miesięcy, zaś już od soboty miały miejsce spotkania z wiernymi podczas mszy św., na których każdego dnia zgromadzali się mieszkańcy innej parafii dekanatu płońskiego północnego. Każda liturgia była zwieńczona modlitwą różańcową oraz apelem jasnogórskim.

Wierni pogrążeni w modlitwie, byli pod ogromnym wrażeniem organizacji, pracy włożonej przez ks. Dymka w przygotowania całej uroczystości. Był to dzień pełen podniosłej atmosfery, który pozostanie w pamięci parafian na długie lata.

 Natalia Skibińska

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe