Zygmunt Aleksandrowicz odwołany ze stanowiska dyrektora SP w Kroczewie !

  • 10.08.2019, 20:32 (aktualizacja 22.08.2019, 07:37)
Zygmunt Aleksandrowicz odwołany ze stanowiska dyrektora SP w Kroczewie !
We wtorek, 6 sierpnia 2019r. doszło do odwołania z funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej w Kroczewie Zygmunta Aleksandrowicza.

Zygmunta Aleksandrowicza, dotychczasowego dyrektora kroczewskiej Szkoły Podstawowej odwołał Wójt Gminy Załuski- Kamil Koprowski. Jako powód wskazuje się czynniki proceduralne. 

Dla przypomnienia: Zygmunt Aleksandrowicz stanowisko dyrektora w Szkole Podstawowej w Kroczewie objął w lipcu 2017 roku, będący wówczas już od 2015 roku na emeryturze. Wcześniej, bo przez 25 lat ,,dyrektorował" w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku.  Posadę dyrektorską w Kroczewie objął za kadencji śp. Wójta Romualda Woźniaka. Jednak wybór Aleksandrowicza na dyrektorski stołek budził wątpliwości w kwestiach formalnych i proceduralnych.

O wypowiedź poprosiliśmy Wójta Gminy Załuski Kamila Koprowskiego:  - ,,Na wstępie chciałbym podkreślić, że odwołanie Pana Zygmunta ze stanowiska dyrektora SP w Kroczewie spowodowane było czynnikami natury proceduralnej. Zarówno w ocenie Kuratorium Oświaty w Warszawie, jak i Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Pan Aleksandrowicz nie posiada kwalifikacji do zajmowania stanowiska nauczyciela w szkole podstawowej, przez co jako dyrektor szkoły został pozbawiony możliwości sprawowania nadzoru pedagogicznego, który jest głównym atrybutem kompetencji dyrektorskich. Zważywszy na aspekty organizacyjne i finansowe kontynuowanie współpracy z Panem Aleksandrowiczem na obecnych warunkach stało się bezpodstawne. Trudno bowiem, aby w placówce liczącej niespełna 200 uczniów i 11 oddziałów utrzymywać etat dyrektora- menagera, który jak już wyżej wspomniałem nie mógłby pełnić nadzoru pedagogicznego, co w konsekwencji skutkowało by koniecznością powołania wicedyrektora szkoły lub innej osoby pełniącej nadzór pedagogiczny. Takie rozwiązanie generowałoby dodatkowy koszt w kwocie około 50.000 zł rocznie. Zważywszy na trudną sytuację w oświacie, uważam, tego typu wydatki za nieuzasadnione, zwłaszcza, że w ramach polityki oszczędności ograniczyliśmy etaty wicedyrektorskie i część godzin świetlicowych w pozostałych placówkach oświatowych. Chciałbym również nadmienić , że wielokrotnie próbowałem polubownie załatwić sprawę, przedkładając Panu Dyrektorowi nowe warunki pracy i płacy, które jednak nie zostały zaakceptowane przez Pana Aleksandrowicza. Na koniec chciałbym podziękować Panu Aleksandrowiczowi za dotychczasową pracę na rzecz społeczności szkolnej. Z dniem 07.08.2019 r. na okres 10- m-cy, pełnienie obowiązków dyrektora SP w Kroczewie powierzyłem wieloletniemu nauczycielowi tej placówki- Panu Józefowi  Jatkowskiemu’’

 

KATARZYNA RÓLKA

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe