Będzie mikrobus dla niepełnosprawnych !

  • 30.07.2019, 10:28 (aktualizacja 30.07.2019, 14:54)
Będzie mikrobus dla niepełnosprawnych !
Bardzo dobra wiadomość dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu. W dniu 29 lipca została podpisana przez Starostę Płońskiego - Panią Elżbietę Wiśniewską oraz Wicestarostę Płońskiego - Pana Krzysztofa Wrzesińskiego umowa o realizację przez Powiat Płoński „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D, na zakup „mikrobusa” 9-cio miejscowego, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

Samochód będzie przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych, które korzystają z rehabilitacji społecznej i zawodowej w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Płońsku, prowadzonym przez Caritas Diecezji Płockiej. Samochód dla części uczestników warsztatu jest jedynym i bardzo ważnym środkiem pozwalającym na korzystanie z proponowanych przez placówkę form wsparcia. Planowane auto do przewozu osób niepełnosprawnych to Volkswagen t6 caravelle. Kwota dofinansowania przez PFRON wynosi 80 tysięcy złotych, pozostałą kwotę (84 tysiące złotych) pokryje Caritas Diecezji Płockiej.

- ,,Samochód dla osób niepełnosprawnych to konkretna propozycja powiatu, którą należy rozpatrywać szerzej, nie tylko w kwestii transportu mieszkańców . To forma zapobiegania wykluczeniu ze względu  na ograniczenia ruchowe i szansa na wyjście z domu i pełne korzystanie z usług społecznych i zdrowotnych" - dodaje Krzysztof Wrzesiński - wicestarosta płoński.

 

Info. Starostwo Powiatowe w Płońsku

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe