Obchody Święta Policji w Płońsku

  • 16.07.2019, 20:25 (aktualizacja 05.08.2019, 21:05)
Obchody Święta Policji w Płońsku Fot. Katarzyna Rólka
We wtorek, 16 lipca w Płońsku odbyły się uroczyste obchody 100 rocznicy powstania Policji Państwowej. Uroczystość zgromadziła wielu samorządowców . Były przemowy, gratulacje, podziękowania i życzenia.

Uroczysty apel odbył się na placu Komendy Powiatowej w Płońsku. Był on poprzedzony mszą św. w kościele św. Michała Archanioła w Płońsku. To był szczególny i podniosły dzień dla płońskich funkcjonariuszy policji. Mija już bowiem sto lat odkąd 24 lipca 1919 roku Sejm ustawodawczy uchwalił ustawę o Policji Państwowej. Policyjna służba jest pełna napięć i stresów, ale to właśnie policjanci podejmują trud i zaangażowanie nie bacząc na wszelkie przeszkody.

Płońskie uroczystości święta policji  rozpoczęły się od złożeniu meldunku,  podniesieniu flagi państwowej i  Mazurka Dąbrowskiego. Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy Policji  insp. Jarosław Brzozowski witając zaproszonych gości współpracujących z jednostką, jak również zwrócił się z  życzeniami do wszystkich funkcjonariuszy

Podczas  tak doniosłej uroczystości oprócz Senatora RP – Jana Marii Jackowskiego, obecni byli m.in. Burmistrz Płońska – Andrzej Pietrasik, Starosta Powiatu Płońskiego- Elżbieta Wiśniewska, ks. kan. Edmund Makowski, ks. kan. Janusz Rumiński – proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Płońsku, prezes płońskiego Banku Spółdzielczego - Dariusz Konofalski, władze gminne w osobach wójtów z powiatu płońskiego, przedstawiciele nadleśnictwa, straży pożarnej, policyjni emeryci.

Wtorkowy uroczysty apel był okazją do wręczenia odznaczeń i nominacji. Prezydent RP Srebrnym medalem za długoletnią służbę odznaczył asp. sztab. Roberta Myszyńskiego, który od 24 lat pełni służbę w Policji oraz podkom. Pawła Wudarczyka, pełniącego służbę w Policji od 20 lat. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji za zasługi dla Policji brązowy medal nadał  Tadeuszowi Ignałowi  - Naczelnikowi Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Płońsku oraz starszemu brygadierowi Pawłowi Jakubowskiemu – Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku.
W uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji złotą odznaką zasłużony policjant odznaczył insp. Jarosława Brzozowskiego, srebrną odznaką zasłużony policjant odznaczył mł. insp. Piotra Bartosiaka, natomiast brązową odznaką zasłużony policjant odznaczył asp. sztab. Rafała Graczyka, asp. Radosława Końca, asp. sztab. Artura Zdrojewskiego.

W tym roku w KPP na wyższe stopnie służbowe mianowanych zostało trzydziestu funkcjonariuszy. Siedmiu z nich otrzymuje swój pierwszy awans w hierarchii stopni policyjnych. Wśród mianowanych jest dwóch funkcjonariuszy, którzy w drodze wyróżnienia, za szczególne osiągnięcia w służbie, przedterminowo zostali mianowani na wyższy stopień służbowy. Mowa tu o komisarzu Robercie Górczyńskim – Naczelniku Wydziału Prewencji płońskiej komendy i nadkomisarzu Andrzeju Mikołajewskim – Komendancie Komisariatu Policji w Raciążu. Obaj mianowani w dużej mierze odpowiadają za organizację i nadzór nad służbą prewencyjną oraz zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego mieszkańcom powiatu płońskiego.

Ponadto Komendant Powiatowy Policji w Płońsku na wyższe stanowiska służbowe mianował: podkom. Adama Malińskiego - na stanowisko Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, podkom. Pawła Wudarczyka – na stanowisko Zastępcy Naczelnika Ruchu Drogowego, mł. asp. Rafała Michniewicza – na stanowisko Kierownika Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji, mł. asp. Ireneusza Krawczyka -na stanowisko asystenta Zespołu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji.
Dwóch policjantów z płońskiej komendy odznaczonych zostało Medalami Niepodległości I klasy z gwiazdą. Odznaczonymi są: insp. Jarosław Brzozowski i podkom. Robert Górczyński.
Za zasługi dla Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. mazowieckiego zs. w Radomiu odznaczeni zostali: asp. sztab. Marcin Sztabnik i asp. sztab. Mariusz Gostomski.

Wtorek był szczególnym dniem, jego podniosły charakter  pozostanie na długo w pamięci płońskich funkcjonariuszy policji.

 

KATARZYNA RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe