Jordanek do rewitalizacji

  • 12.07.2019, 07:49 (aktualizacja 17.07.2019, 11:16)
 Jordanek do rewitalizacji Fot. UM Płońsk
Nowe zabawki, boisko wielofunkcyjne, tor przeszkód, trampoliny ziemne, ścianka wspinaczkowa, a także nasadzenia drzew, krzewów, bylin, żywopłotu i wykonanie alejek mineralno-żwirowych. Dzięki dofinansowaniu dwóch miejskich projektów, na które w czwartek, 11 lipca burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik i wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk podpisali umowę, ogródek jordanowski już wkrótce nabierze nowego blasku.

Na liczącym blisko 8000 m2 placu powstanie boisko dla najmłodszych. Będzie można na nim zagrać w koszykówkę lub piłkę nożną. Oprócz tego ćwiczyć będzie można na urządzeniach rozwijających zmysł równowagi, uczących odpowiednio balansować ciałem i poprawiających koordynację ruchową, a także kondycję fizyczną.

O prawidłową sylwetkę pozwolą zadbać: tor przeszkód, trampoliny, ścianka wspinaczkowa i talerz obrotowy. Wokół urządzeń powstanie bezpieczna nawierzchnia z poliuretanu.

Gruntownej rewitalizacji poddana zostanie też zieleń. Nasadzone zostaną nowe drzewa, krzewy i byliny. Powstanie zielony żywopłot i alejki mineralno-żwirowe. Rewitalizacja zieleni przyczyni się do ograniczenia ilości szkodliwych substancji w powietrzu. Głównym celem będzie stworzenie zielonego i bezpiecznego miejsca wypoczynku, z którego korzystać będą mogły całe rodziny chcące spędzać aktywnie swój wolny czas.

Przebudowa i doposażenie placu sportowo-rekreacyjnego w Płońsku przy ulicy ks. J. Popiełuszki

 całkowita wartość projektu: 268 131,99 zł,

 dofinansowanie: 95 250,00 zł.

Rewitalizacja istniejących terenów zieleni w Płońsku - ogródek jordanowski
całkowita wartość projektu: 400 000,00 zł.

dofinansowanie: 200 000,00 zł.

Prace zostaną wykonane w 2019 roku.

 

Info. i fot. UM Płońsk

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe