Wystawa malarstwa w płońskiej ,,Sienkiewiczówce"

  • 10.07.2019, 16:32 (aktualizacja 12.07.2019, 11:36)
Wystawa malarstwa w płońskiej ,,Sienkiewiczówce" Fot. Józef Rólka
We wtorek, 9 lipca w dworku Weyherów tzw. ,,Sienkiewiczówce” w Płońsku odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Grzegorza Filipczyka. Ekspozycja potrwa miesiąc.

W dworku Weyherów w Płońsku już dawno nie było wystawy, a jest to obiekt historyczny. Dwór zbudowano w połowie XIX wieku, zaś Henryk Sienkiewicz mieszkał w nim w latach 1865-1866 roku gdzie piastował posadę guwernera u rodziny Weyherów.

Wtorkową wystawę otworzyli Katarzyna Rólka – działaczka kulturalna  oraz dyrektor MODR o / Poświętne - Jarosław Grabowski. Mimo, że  MODR związany jest typowo z sektorem rolniczym, to wystawa  stanowiła dział kulturalny i zapewne nasz pisarz byłby z tego dumny, gdzie jest wystawiona.

 ,,Mazowieckie klimaty w malarstwie Grzegorza Filipczyka” to tytuł wystawy malarskiej, której wernisaż odbył się w miniony wtorek  w płońskiej ,,Sienkiewiczówce”. Swoją inspiracją artysta czerpie z piękna Północnego Mazowsza, a dokładnie wsi mazowieckiej. Artysta pochodzi z Unierzyża k/Mławy i pierwszy raz gości na ziemi płońskiej, lecz ją zna, gdyż w czerwcu miał możliwość uczestnictwa w plenerze nowomiejskim.

 Jak mówi sam o sobie : ,, - Od najmłodszych lat interesowałem się malarstwem oraz historią sztuki. Malarstwo to całe moje życie i pasja. Postanowiłem realizować swoje marzenia w tym temacie, czułem ciągłą potrzebę  udoskonalania swojego warsztatu poprzez uczestnictwo w wystawach poplenerowych, konferencjach, warsztatach u znanych wykładowców oraz nauczycieli rzemiosła”.

Oprawę muzyczną podczas wernisażu zapewnił Łukasz Szostek prezentując utwory S.Krajewskiego , Andrzeja Zauchy i Zbigniewa Wodeckiego. Wystawa malarstwa Grzegorza Filipczyka w płońskiej ,,Siekiewiczówce” potrwa przez  miesiąc .

RED.

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe