Wystawa rzeźby i malarstwa Kazimierza Markowskiego w MCK

  • 06.07.2019, 11:08 (aktualizacja 07.07.2019, 11:03)
Wystawa rzeźby i malarstwa Kazimierza Markowskiego w MCK Fot. Katarzyna Rólka
W piątek, 5 lipca w sali wystawienniczej Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku odbyło się otwarcie wystawy płońszczanina Kazimierza Markowskiego.

Wystawę nt. ,,Inspiracje…” otworzyła i przywitała zebranych płońszczan dyrektor placówki – Marzena Kunicka.  W swojej przemowie nadmieniła m.in., że jej marzeniem jest żeby  to było miejsce dla wszystkich twórców, tak samo ta sala wystawiennicza, żeby była  miejscem gdzie będzie sztuka i taka zawodowa  spoza i nowoczesna, ale żeby to było również miejsce spotkań i prezentacji lokalnych twórców.

Ekspozycja  rzeźby i malarstwa  Kazimierza Markowskiego zgromadziła bardzo liczną publiczność, gdyż wystawa  przedstawiała ponad sto prac artysty, który tworzy od 1992 roku. W jego zbiorach można znaleźć m.in. krajobrazy, portrety, akty czy scenki sytuacyjne. Nie ogranicza się tematycznie, ale jak sam powiedział  najbardziej  inspirują go… kobiety i konie. Wędrując po wystawie  zwiedzający mogą odkryć, że jego rzeźby są niezwykłe i „wymuskane”.  Artysta tworzy je  z lipy, topoli,  kasztanowca oraz potrzeby serca. W swoich pracach wyraża zachwyt pięknem świata.

Piątkowy wernisaż wzbudził duże zainteresowanie, przybyli płońszczanie mogli nacieszyć oko sztuką płońskiego twórcy, a wśród których nie zabrakło wiceburmistrz Płońska – Teresy Kozery.

Wystawa Kazimierza Markowskiego w płońskim MCK-u potrwa do 8 sierpnia 2019 roku.

 

KATARZYNA RÓLKA

 

     

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe