Spotkanie miast partnerskich w belgijskim Antoing.

  • 13.06.2019, 15:10
Spotkanie miast partnerskich w belgijskim Antoing. Fot. UM Płońsk
Od 8 do 10 czerwca delegacja z naszego miasta na czele z I Zastępcą Burmistrza - Teresą Kozerą uczestniczyła w uroczystym spotkaniu miast partnerskich w belgijskim Antoing.

Na zaproszenie burmistrza Antoing –Bernarda Bauwensa w spotkaniu wzięły również udział delegacje z francuskiego Crepy-en-Valois na czele z merem - Bruno Fortier oraz niemieckiego Zell Mosel na czele z burmistrzem - Hansem Schwarzem.

Spotkanie było okazją do odnowienia przysięgi miast bliźniaczych – Antoing, Zell Mosel i Crepy-en-Valois, które podpisały umowę partnerską ze sobą już 62 lata temu oraz Płońska, który współpracuje z nimi od kilkunastu lat. Burmistrzowie oraz pozostali przedstawiciele miast rozmawiali o projektach planowanych do wspólnej realizacji w kolejnych latach.

Oficjalnym uroczystościom i rozmowom towarzyszył turniej piłki nożnej dla dzieci z miast partnerskich rozgrywany już po raz trzeci pomiędzy młodymi sportowcami z czterech miast europejskich. W turnieju wzięło udział osiem drużyn (po dwie z każdego miasta partnerskiego), łącznie 80 dzieci z roczników 2008–2009 z Antoing, Zell Mosel, Crepy-en-Valois i Płońska.
Miasto Płońsk reprezentowali mali piłkarze z Płońskiej Akademii Futbolu. Płońsk już po raz trzeci wygrał turniej (wcześniej nasi piłkarze wygrali turnieje we Francji w 2017 r. i w Niemczech w 2018 r.). Gratulujemy. Młodzi sportowcy oprócz udziału w rozgrywkach mieli okazję spędzić czas ze swoimi rówieśnikami z trzech pozostałych krajów.

Kolejny turniej piłki nożnej dla dzieci z czterech zaprzyjaźnionych miast odbędzie się na wiosnę 2020 r. w Płońsku. W przyszłym roku do Płońska wybierają się również członkowie dziecięcej rady Antoing, którzy chcą poznać nasze miasto. Natomiast kolejne odnowienie przysięgi miast bliźniaczych zaplanowano w 2021 r. w Zell Mosel.

 

Info. i fot. UM Płońsk

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe