Koncert w płońskim MCK-u

  • 11.06.2019, 19:36
Koncert w płońskim MCK-u Fot. MCK Płońsk
We wtorek, 11 czerwca w sali widowiskowo - kinowej z koncertem wystąpiła Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Płocku pod batutą Grzegorza Dębskiego.

Repertuar Orkiestry był zdecydowanie szeroki i zróżnicowany od muzyki klasycznej po hity muzyki filmowej, który trafił w każde gusta - zarówno do starszych jak i młodszych słuchaczy.
W skład orkiestry wchodzi ok. 50 uczniów szkoły z klas instrumentów dętych oraz perkusji. Głównym zadaniem zespołu jest realizacja przez uczniów przedmiotu szkolnego „orkiestra”. W związku z tym nie jest to typowa orkiestra dęta, która posiada w swoim repertuarze muzykę użytkową do oprawy przeróżnych imprez: marsze, pieśni kościelne, lekki repertuar rozrywkowy. Zespół śmiało mierzy się z ambitnym repertuarem: od znanych utworów mistrzów klasyki, poprzez muzykę filmową, aż do muzyki rozrywkowej.

Info. i fot. MCK Płońsk

 

                         

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe