Grecki projekt uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Nowym Mieście

  • 10.06.2019, 18:13 (aktualizacja 19.06.2019, 20:18)
Grecki projekt uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Nowym Mieście Fot. zbiory ZS Nowe Miasto
Na przełomie maja i czerwca 2019r. szesnastu uczniów: LO, PG i SP w Zespole Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście pod opieką Edyty Jakubowskiej i Anny Wyrwich, we współpracy ze szkołami z Raciąża i Jońca, realizowały w Grecji projekt edukacyjny „Polska i Grecja w Unii Europejskiej – wspólna tradycja i przyszłość”.

Grupa projektowa w miasteczku Leptokaria, u podnóża Olimpu i wybrzeża Morza Egejskiego realizowała  wiele ciekawych aktywności do których należy zaliczyć  min. zwiedzanie Wiszących Klasztorów -  Meteory, miejsce kultu św. Paraskiewy, pracownię pisania ikon, grecką wioskę PaleoPantaleimonas. Czas podczas realizacji naszego greckiego projektu mijał bardzo szybko. Kolejne dni pobytu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Nowym Mieście to wizyta w malowniczym miasteczku Litochoro, wyprawa do Olimpijskiego Parku Narodowego – spacer ścieżką edukacyjną z widokiem  górę Olimp, lekcja historii w mitologicznym Wąwozie Enipea związanym z kultem bogini Afrodyty oraz fascynująca wyprawa do Aten. W stolicy Grecji uczestniczyliśmy we Mszy  Świętej, w katedrze rzymsko-katolickiej z przedstawicielami wielokulturowej wspólnoty katolickiej, wizytowaliśmy katedrę prawosławną na Areopagu , Agorę Rzymską i Grecką, niezapomniana wizyta na Akropolu. 

Grupa projektowa odwiedziła również Termopile – miejsce słynnej bitwy. Podczas całego projektu niezwykle ciekawe  warsztaty, prelekcje i wykłady prowadził pan Gniewomir Rokosz – Kuczyński, Wielki Kanclerz Zjednoczenia Bractwo Kurkowe Rzeczypospolitej, prezes Krajowego Instytutu Społeczno-Gospodarczego z Krakowa, który koordynowała nasz projekt.

Info. za ZS Nowe Miasto

 

 

 

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe