Debata w płońskiej ,,Trójce"

  • 06.06.2019, 07:10 (aktualizacja 18.06.2019, 19:43)
Debata w płońskiej ,,Trójce" Fot. zbiory SP3 Płońsk
W środę, 5 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku odbyła się szkolna debata na temat „Dwa światy Internetu – szanse i zagrożenia”.

W spotkaniu uczestniczyli goście: doktor Mirosława Michalska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płońsku Jarosław Chyliński, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Płońsku: podkom. Kinga Drężek- Zmysłowska, podkom. i Paweł Wudarczyk oraz reprezentant rodziców pani Agnieszka Bukrewicz.

Ponadto w trakcie spotkania przedstawiciele klas III-VIII ustosunkowali się do pytania „Czy uważacie, że Internet to szanse, czy zagrożenia?”. Większość osób wybrała - SZANSE. Bo tak naprawdę zależy to przecież od nas samych, w jaki sposób korzystamy z Internetu i jak to robimy.

Uczniowie wspólnie zastanawiali się nad tym, co powinniśmy robić, aby korzystając z Internetu czerpać radość, rozwijać zainteresowania i edukować się.

Efektem burzliwej i konstruktywnej dyskusji dotyczącej szans i zagrożeń wynikających z korzystania z Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej było opracowanie szkolnego kodeksu korzystania z Internetu.

Debata pozwoliła uczniom nie tylko na wymianę poglądów, lecz również pobudziła do refleksji.

 

Info. za SP3 Płońsk

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe