XVIII Tydzień Czytania Dzieciom w SP3 rozpoczęty !

  • 05.06.2019, 07:14 (aktualizacja 05.06.2019, 07:32)
XVIII Tydzień Czytania Dzieciom w SP3 rozpoczęty ! Fot. Adam Jatkowski
Ogólnopolska kampania Cała Polska Czyta Dzieciom oraz Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym wydarzeniem kulturalnym w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. Zapraszamy wtedy wielu znanych Płońszczan, którzy czytają na głos utwory dla dzieci i młodzieży, aby zachęcić uczniów do czytania. Każdego roku zmienia się hasło przewodnie kampanii.

W tym roku XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany jest pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Hasło Tygodnia nawiązuje do tegorocznych uroczystych obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Podczas Poranka czytelniczego zorganizowanego w szkole po raz trzeci, uczniowie poznali znanych sportowców z naszego miasta, którzy osiągnęli sukcesy, nawet o zasięgu międzynarodowym.

Wśród zaproszonych gości byli: Mariusz Pospieszyński - instruktor tańca i prowadzący Sportowy Klub Tańca Towarzyskiego „START”, Janina Pokwicka- zdobywczyni pucharów w nornic walking, Paweł Brzeszkiewicz – strażak trenujący tenis stołowy- uczestnik Mistrzostw Województwa Mazowieckiego strażaków w Nadarzynie i w turniejach deblowych oraz starszy sierżant Patrycja Mariańska, która uprawia lekkoatletykę i wzięła udział w maratonie.

W akcję Cała Polska czyta dzieciom zaangażowani są również rodzice. W tym roku czytali dla uczniów: pani Monika Mosiądz-mama Jakuba z kl. 4c, instruktor ruchowy ze specjalnością fitness, fizjoterapeuta oraz  pan Michał Jaszczur-tata Ali z kl. 4b, aktualny mistrz Polski lekarzy w biegu na 200 metrów i zdobywca wielu medali, powołany do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata masters.

Gościem specjalnym był  Marek Dzięgielewski- utytułowany zawodnik płońskiego Klubu Biegacza im. P. Sękowskiego, zdobywca wielu medali w zawodach międzynarodowych, lekkoatleta i maratończyk, uhonorowany płońskim wyróżnieniem Super Wieża. Miłym gestem ze strony pana Marka było podarowanie szkole, na ręce dyrektor SP3 - Teodozji Gorlewskiej złotego medalu z mistrzostw świata.  Na nasze zaproszenie odpowiedziała także pani Teresa Kozera, zastępca burmistrza Płońska.

W Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom czyta cała społeczność szkolna. Czytanie rozpoczęła dyrektor szkoły pani Teodozja Gorlewska. Reprezentantem uczniów był Tomasz Kicek- uczeń klasy 5s - mistrz rejonu w sztafetowych biegach przełajowych, mistrz rejonu w indywidualnych biegach przełajowych, 5. zawodnik mistrzostw Polski w biegach ulicznych, medalista rejonu w trójboju lekkoatletycznym, wicemistrz rejonu w pływaniu.

Uczniowie wysłuchali wierszy o tematyce sportowej autorstwa Edyty Pawlak i Doroty Gelner, opowiadania Grzegorza Kasdepke „Biec jak na skrzydłach” i fragmentu książki Ethana Morddena „Ćwicz razem z Kubusiem Puchatkiem”.Poranek czytelniczy uświetnili pokazem tanecznym  uczniowie naszej szkoły trenujący w klubie „Start”- Karol Zygiel i Julia Pańkowska z kl.1a. oraz dziewczynki z klasy 1b i 2c . Dużo emocji wzbudził pokaz taekwondo  w wykonaniu ucznia kl. 7b Jakuba Jędrzejewskiego i absolwentki naszej szkoły Dagmary Jędrzejewskiej. Kuba zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii układy  formalne 1 cup Junior Młodszy. Przed nim w przyszłym roku egzamin na czarny pas.Spotkanie było okazją do wręczenia dyplomów laureatom Szkolnego Konkursu Czytelniczego dla uczniów klas drugich i piątych.
Na zakończenie  dyrektor placówki podziękowała gościom za przyjęcie zaproszenia i wręczyła pamiątkowe dyplomy.

 

Info. SP3 Płońsk

Fot. Adam Jatkowski

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe