Dzień Dziecka w płońskiej ,,Trójce"

  • 31.05.2019, 20:27
Dzień Dziecka w płońskiej ,,Trójce" Fot. zbiory SP3 Płońsk
„Życie to plac zabaw” – napisał Laurent Gournelle. Nasz szkolny tętnił życiem już od rana. Roztańczone dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego tuż przed ósmą zapraszały do radosnej, słonecznej zumby. W rytm skocznej muzyki tańczyli także nauczyciele i rodzice wchodzący do szkoły.

To tylko początek atrakcji … Nauczyciele wychowania fizycznego także stanęli na wysokości zadania i zorganizowali turniej sportowy. Na początek rozgrzewka : ” Raz, dwa, trzy skaczesz Ty” ; „W górę, w bok, to jest skok”. Miło było popatrzeć na uśmiechnięte twarze małych i dużo sportowców. Następnie gra w dwa ognie – doskonała aktywna zabawa dla klas starszych i ruchowo-integracyjno- sportowe rozgrywki dla maluchów. Tor przeszkód okazał się być przysłowiową „bułką z masłem”. Po turnieju pyszne lody dla ochłody od Rady Rodziców.

Tego dnia nie zabrakło także aktywnych działań w czasie przerw. Ściana dziecięcej wyobraźni „zachęcała” do tworzenia artystycznych dzieł sztuki. Malowanie na folii to był „strzał w dziesiątkę”. Znane i lubione gry podwórkowe : guma, klasy, podchody to jest to. Żywe szachy na świeżym powietrzu również wzbudzały zainteresowanie uczniów. Pani pedagog zapraszała do kodowania, a pani Milena do zabaw z chustą.

 Wielki, radosny plac zabaw, w który zamieniła się nasza szkoła w czasie szkolnych obchodów Dnia Dziecka, stworzył możliwość wspólnej, twórczej rozrywki.

Info. za SP3 Płońsk

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe