Spotkanie poetyckie z płońszczanką Wiesławą Zalewską

  • 29.05.2019, 12:05 (aktualizacja 29.05.2019, 15:44)
Spotkanie poetyckie z płońszczanką Wiesławą Zalewską Fot. Katarzyna Rólka
We wtorek, 28 maja w internacie ZSO przy ul. Płockiej odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu ,,Rozwijamy swoje pasje”. Gościem wtorkowego spotkania z wychowankami internatu była Wiesława Zalewska z Płońska, której wielkim hobby od wielu lat jest pisanie wierszy.

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem zebranej młodzieży przez kierownik internatu ZSO – Renatę Dychto gościa wieczoru.

Pani Wiesława to sympatyczna emerytka, której wielką pasją jest pisanie wierszy rymowanych. Do tej pory napisała ich ponad 400, tylko i wyłącznie do ,,szuflady”.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane wiersze o różnej tematyce, ale dominujące były te o miłości. Poetka w godzinnym  ,,poetycznym obrazku”  pokazała przybyłym młodym słuchaczom poszczególne etapy swojego życia, jak również życia klubowego.

 Na uwagę zasługuje fakt, że był to debiut pani Wiesławy, gdyż do tej pory swoją twórczość poetycką prezentowała w Klubie ,,Senior +” w Płońsku gdzie jest zrzeszona. Jest osobą bardzo aktywną, ponieważ jest także prezesem Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych.

Wtorek był  wzruszającym wieczorem, który młodzieży oraz wychowawcom z płońskiego internatu ZSO na długo pozostanie w pamięci.  

 

 KATARZYNA RÓLKA           

                         

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe