Wystawa tkaniny unikatowej i grafiki warsztatowej w płońskim MCK-u

  • 25.05.2019, 17:31 (aktualizacja 25.05.2019, 17:54)
Wystawa tkaniny unikatowej i grafiki warsztatowej w płońskim MCK-u Fot. Katarzyna Rólka
W piątek, 24 maja w sali wystawienniczej płońskiego MCK-u odbył się wernisaż wystawy nt. ,,Przestrzenie wewnętrzne/przestrzenie graficzne”.

 

Wystawę otworzyła Małgorzata Żerko, która przedstawiła duet artystów: Izabelę Wyrwę i Wawrzyńca Strzemiecznego.  Oboje artyści to pedagodzy od wielu lat związani z łódzką Akademią Sztuk Pięknych.

Prezentowane prace z dziedziny tkaniny unikatowej autorstwa Izabeli Wyrwy są obiektami wykonanymi z tworzyw i materiałów powszechnie nie kojarzonych z tkaniną. Natomiast prace z dziedziny grafiki Wawrzyńca Strzemiecznego są działaniami na płaszczyźnie z wykorzystaniem wielokrotności powielonego obrazu dla wzmocnienia  siły oddziaływania na odbiorcę. Prowadzą oko widza ku drodze ewolucji w postrzeganiu przestrzeni.

Izabela Wyrwa zajmująca się sztuką tkaniny unikatowej wyjaśniła podczas otwarcia wystawy, że  działalność obojga artystów spaja miłość do kreski i do grafiki. Pozornie niby dwie, a różne dyscypliny. Ponadto nadmieniła, że inspiracją do jej prac jest bardzo często natura, nie tylko przyroda, czyli wszystko co nas otacza, jak również stany emocjonalne targające człowiekiem.

Wystawa zgromadziła wielu płońszczan, przybyłych obejrzeć unikatową sztukę. Można było dostrzec także dyrektor placówki MCK – Marzenę Kunicką  i wicedyrektor – Jolantę Marzęcką.

Ekspozycja potrwa do 28 czerwca 2019 roku.

 

KATARZYNA RÓLKA

 

 

                   

                         

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe