Akcja ,,Z książką na start"

  • 15.05.2019, 16:42
Akcja ,,Z książką na start"
Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocinie zaprasza rodziców i ich dzieci do udziału w akcji „Z książką na start”, której organizatorem jest Fundacja Metropolia Dzieci, a Biblioteka w Sochocinie , dzięki zawartemu porozumieniu z Fundacją jest partnerem w/w akcji.

Projekt „Z książką na start” jest skierowany do dzieci w wieku od 0 do 6 lat i ma na celu promocję czytelnictwa oraz zapraszanie rodziców do spędzania czasu wspólnie z dzieckiem - w doborowym towarzystwie książki. W projekcie mogą wziąć udział zarówno, nowi czytelnicy, jak i Ci którzy  mają już swoją kartę biblioteczną.

W ramach akcji Mały Czytelnik, podczas wizyty w Bibliotece w Sochocinie otrzyma Pakiet Startowy, a w nim Paszport Małego Czytelnika oraz książkę dopasowaną do jego wieku    i zainteresowań – w prezencie. Na dobry start.

W Paszporcie Mały Czytelnik będzie zbierał pieczątki za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, a po uzbieraniu 10 pieczątek otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Celem projektu jest nie tylko wzrost czytelnictwa. To rzeczywiście najszybszy i najbardziej wymierny rezultat akcji. Najważniejsze jednak jest aby rodzice spędzali czas z dziećmi: poza domem w drodze do biblioteki, w bibliotece wybierając książki, a w domu przy wspólnym czytaniu. Aby rozmawiali o przeczytanych książkach i znajdowali w nich ciekawe tematy, dzięki którym dziecko rozwinie wiedzę, słownictwo i kreatywność.

Wierzymy, że uczestnicząc w projekcie „Z książką na start”, inwestujemy w przyszłość najmłodszych członków rodziny – dzieci, w ich wiedzę i pewność siebie, którą wykorzystają, wchodząc w dorosłość i podejmując mądre decyzje. Czytanie jest bezpłatne, a biblioteka dostępna dla wszystkich, bez względu na możliwości finansowe rodziny.

Warto pamiętać, że miłość do książek jest prezentem na całe życie.

Patroni projektu „Z książką na start”

Instytut Książki, Biblioteka Narodowa, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Marszałek Województwa Pomorskiego

Darczyńcy projektu „ Z książką na start”

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Fundacja Powszechnego Czytania, Polska Spółka Gazownictwa, Fundacja KGHM, Fundacja PZU.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.zksiazkanastart.pl

 

Autor informacji : Fundacja Metropolia Dzieci oraz GBP w Sochocinie

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe