Obchody ,,Dnia Strażaka" w płońskiej KP PSP

  • 10.05.2019, 20:15 (aktualizacja 10.05.2019, 21:17)
Obchody ,,Dnia Strażaka" w płońskiej KP PSP Fot. Katarzyna Rólka
W piątek, 10 maja w siedzibie KP PSP w Płońsku odbył się ,,Dzień Strażaka”. Tego dnia wręczono także odznaczenia i nominacje na wyższy stopień służbowy.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14.00  odśpiewaniem hymnu państwowego oraz złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości mł. kpt. Roberta Rudzińskiego, przybyłemu na uroczystość przełożonemu st. bryg. Mirosławowi Jasztalowi zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Warszawie. Wydarzenie zgromadziło wielu zaproszonych gości, w tym samorządowców.

Następnie głos zabrał Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku – st. bryg. Paweł Jakubowski mówiąc m.in. - ,,Dzisiejsza uroczystość jest doskonałą okazją do podziękowań wszystkim strażakom, zarówno pracownikom Państwowej Straży Pożarnej, jak i ochotnikom za ich ofiarną służbę i trud włożony w ratowanie życia (…) Osoby będące w potrzebie wiedzą, że mogą na was liczyć w każdej sytuacji. Wszyscy wiemy jak cenna jest wasza działalność i jak potrzebna jest drugiemu człowiekowi” – można było usłyszeć.

Bardzo uroczystym momentem był wręczenie medali, odznaczeń oraz awansów na wyższe stopnie służbowe.

Postanowieniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej odznaczeni zostali: Brzeziński Dariusz, Drążkiewicz Andrzej i Głowacki Andrzej. Srebrną Odznaką  odznaczony został: Zając Jarosław                                   

Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza odznaczony został: druh Stanisław Jan Woźniak

Podczas uroczystości strażacy otrzymali także awanse na wyższe stopnie. Ponadto dyplomy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo – gaśniczych oraz za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych otrzymali: bryg. Majewski Janusz i asp. Maliszewski Jacek   

To był bardzo uroczysty dzień dla wszystkich płońskich strażaków, tym bardziej, że obchodzili go już w nowej siedzibie.   

 KATARZYNA RÓLKA

 

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe