28 Marsz Żywych w Oświęcimiu

  • 07.05.2019, 14:07
28 Marsz Żywych w Oświęcimiu
W czwartek, 2 maja 2019 roku grupa młodzieży z klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 4 wzięła udział w Marszu Żywych organizowanym corocznie w Oświęcimiu-Brzezince.

Celem tych uroczystości jest upamiętnienie Zagłady Żydów w czasie drugiej wojny światowej. Poza samym udziałem w Marszu Żywych młodzież miała okazję zwiedzić obiekty obozowe w Oświęcimiu i Brzezince oraz wysłuchać krótkiej gawędy historycznej przeprowadzonej przez nauczyciela historii pana Mirosława Małka. Wraz z młodzieżą udział w marszu wzięli nauczyciele-opiekunowie: pani Alicja Kwiatkowska (SP 4), pani Sylwia Borowska (SP 1), pan Mirosław Małek (SP 1), a także przedstawiciel Burmistrza Miasta Płońska, pani Bożena Kaliściak, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Sienkiewicza w Płońsku.

Info. UM Płońsk

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe