Policyjne podsumowanie majowego weekendu

  • 06.05.2019, 15:01
Policyjne podsumowanie majowego weekendu
Długi majowy weekend był dla policjantów czasem intensywnej pracy. O bezpieczeństwo mieszkańców i osób podróżujących po drogach powiatu płońskiego dbała większa ilość policyjnych patroli. Funkcjonariusze w zdecydowany sposób reagowali na wszystkie naruszenia przepisów ruchu drogowego.


W czasie długiego majowego weekendu na terenie naszego powiatu doszło do 13 kolizji i 1 wypadku drogowego, w wyniku którego jedna osoba z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Wypadek miał miejsce w we wtorek późnym wieczorem na krajowej 7- ce w miejscowości Michałówek. Pod osobowe volvo jadące w kierunku Płońska wybiegł łoś. W wyniku zderzenia pojazdu ze zwierzęciem obrażeń ciała doznała 62-letnia pasażerka. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Blisko połowa kolizji, to zderzenia z dzikimi zwierzętami - sarnami. Dochodziło do nich o różnych porach dnia i nocy w różnych miejscach, nawet na drogach krajowych nr 7 i 62 m.in. w miejscowościach Raźniewo, Michalinek, Niepiekła, Zarębin. Dlatego też, policjanci wciąż apelują o większą ostrożność w okolicach lasów, a także pól i łąk . Jadący z nadmierną prędkością kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i wykonać manewr ominięcia przeszkody na drodze, a zderzenie z dzikim zwierzęciem może być bardzo groźne w skutkach.

W czasie długiego weekendu policjanci płońskiej drogówki nałożyli 132 mandaty karne, pouczyli 14 kierowców, natomiast w 6 przypadkach skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu. Większość ujawnionych naruszeń prawa związanych było z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości.

W przeciągu kilku weekendowych dni na trzeźwość sprawdzonych zostało 568 kierujących. W tym czasie funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę 3 pijanym kierowcom.

W ręce płońskich stróżów prawa wpadły też dwie "piratki drogowe", kierujące, które w terenie zabudowanym przekroczyły dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Obie kobiety zatrzymane były przez policjantów do kontroli drogowej wczoraj wieczorem na krajowej 62-ce w miejscowości Wola. 26-latka z pow. płockiego, kierując osobową skodą pędziła przez tą miejscowość z prędkością 111 km/h. Niespełna pół godziny później, do kontroli zatrzymana została 25-latka z tego samego powiatu, kierująca fiatem. Prędkość z jaką się poruszała kierowanym przez siebie pojazdem to 102 km/h. Obie kobiety straciły prawo jazdy na 3 miesiące. Policjanci ukarali je wysokimi mandatami i punktami karnymi.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach głównie zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy.

 Info. podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 

 

--

 

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe