Miejsko-powiatowe obchody Konstytucji 3 Maja w Płońsku

  • 03.05.2019, 21:18 (aktualizacja 04.05.2019, 06:53)
Miejsko-powiatowe obchody Konstytucji 3 Maja w Płońsku Fot. Katarzyna Rólka
W tym roku przypada już 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody miejsko-powiatowe od lat przebiegają według tego samego programu.

Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 roku . Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.  

Płońska uroczystość poprzedzona była  mszą św. w kościele św. Maksymiliana Kolbe. Następnie odbył się przemarsz uczestników uroczystości ulicami: ks. R.Jaworskiego, Kopernika i Płocką pod pomnik 3 Maja.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego przemowy okolicznościowe wygłosili: Wiceburmistrz Płońska – Teresa Kozera, Starosta Powiatu Płońskiego – Elżbieta Wiśniewska, zaś w imieniu Posła Macieja Wąsika –  radna Ewa Sokólska. Na uroczystości nie zabrakło Burmistrza Płońska – Andrzeja Pietrasika.

Uroczystość zgromadziła delegacje władz samorządowych, kombatantów, pocztów sztandarowych, które złożyły kwiaty i wieńce pod pomnikiem 3 Maja.

Ponadto w uroczystościach 3-majowych wzięły udział również delegacje zagraniczne z miast partnerskich Płońska, które gościły w naszym mieście, świętując wspólnie  15-lecie przystąpienia  Polski do Unii Europejskiej.

Obchody uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej ,,Con Grazia” pod batutą Leszka Kalkowskiego i płońskich Mażoretek ,,Diament”,  jak również wystąpił  Ludowy Zespół Artystyczny ,,Płońsk” .

 

KATARZYNA RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA

 

 

--

 

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe