Kilkanaście kolizji w weekend, nietrzeźwi kierowcy i pirat drogowy !

  • 29.04.2019, 12:23
Kilkanaście kolizji w weekend, nietrzeźwi kierowcy i pirat drogowy !
Płońscy policjanci apelują o ostrożność na drogach naszego powiatu. Kilka ostatnich dni obfitowało w zdarzenia drogowe-kolizje. W ręce policjantów trafiło dwóch nietrzeźwych kierowców i pirat drogowy, który znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.


W miniony weekend na drogach powiatu płońskiego doszło do 13 kolizji drogowych. Przyczyny zdarzeń były różne od niedostosowania przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze, poprzez niewłaściwie wykonywane manewry, niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, po wtargnięcie przed jadący pojazd dzikiego zwierzęcia. Na szczęście w wyniku tych zdarzeń, żadna z uczestniczących w nich osób nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Policjanci w przeciągu ostatnich dni interweniowali wobec dwóch nietrzeźwych kierowców i pijanego rowerzysty. Rowerzystą był 70-latek z gm. Naruszewo. Mężczyzna ten w piątek rano, jadąc rowerem w miejscowości Krysk, stracił nad nim panowanie. Zjechał na lewy pas ruchu i się przewrócił. Karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Jak się okazało miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

W sobotę w nocy w Płońsku uwagę policjantów drogówki zwrócił osobowy opel jadący ul. Warszawską. Pojazd poruszał się on całą szerokością jezdni. Kierującym okazał się być 26-letni obywatel Ukrainy, od którego funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna był pijany, miał w organizmie ponad 2 promile. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego auto odholowane zostało na strzeżony parking.

Kolejny nietrzeźwy kierowca trafił w ręce płońskich stróżów prawa wczoraj wieczorem. Był nim 36-letni mieszkaniec gm. Dzierzążnia. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Kucice, gdy kierował osobowym oplem. Miał on w organizmie prawie 1,3 promila alkoholu.

Dodatkowo 28 kwietnia rano policjanci zatrzymali prawo jazdy "piratowi drogowemu", który przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o 81 km/h. Kontrola miała miejsce na krajowej 10-ce w miejscowości Dzierzążnia. 49-letni kierowca osobowego saaba, mieszkaniec pow. sierpeckiego, najwidoczniej się spieszył, gdyż przejeżdżał przez miejscowość z prędkością 131 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące i ukarali wysokim mandatem. Do jego konta dopisane zostały punkty karne.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność, rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także zdjęcie nogi z gazu i trzeźwość za kierownicą. Pamiętajmy, że czasem wystarczy chwila nieuwagi, brak skupienia na jeździe i może dojść do tragedii. Nie wsiadajmy za kierownicę, gdy jesteśmy nietrzeźwi i nie bójmy się reagować, jak widzimy, że ktoś kto spożywał alkohol zamierza prowadzić auto. Nie ma bezpiecznej czy dozwolonej dawki alkoholu, po której można kierować pojazdem. Każda jego ilość negatywnie wpływa na cechy psychomotoryczne człowieka, powodując zmiany w postrzeganiu i ocenie zjawisk, a także sposobie i szybkości reagowania na bodźce.

Info. podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

--

 

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe