Płońsk przyłącza się do akcji ,,Zielony Rekord"

  • 24.04.2019, 13:10
Płońsk przyłącza się do akcji ,,Zielony Rekord"
Miasto Płońsk przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji "Zielony Rekord". W piątek, 26 kwietnia o godz. 11 w Ogródku Jordanowskim oraz w Parku Druha Czesława Markiewicza zasadzimy klony oraz głogi. Razem z przedstawicielami klubu Senior + posadzimy 11 drzew.

W ubiegłym roku na terenie Polski w akcję udało się zaangażować kilkanaście tysięcy mieszkańców i zasadzić 14 216 roślin. Akcje wspierają sportowcy i artyści m.in. himalaista Adam Bielecki i piosenkarka Sarsa.

Akcja ma na celu pokazanie, że Płońsk nie jest obojętny na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska, a także zmienia swoją przestrzeń i stawia na tereny zielone.

Drzewka ufundowali: Szkółka Wojciech Korytowski z Kołozębia oraz Szkółka Lilia Wodna z Kępy.

W ubiegłym roku – wspólnie z Bankiem Spółdzielczym – Miasto Płońsk podjęło inicjatywę posadzenia 120 drzew w dolinie rzeki Płonki – w pobliżu targowiska Manhattan.

Info. UM Płońsk

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe