Wystawa rzeźby w płońskim MCK-u

  • 15.04.2019, 10:09
Wystawa rzeźby w płońskim MCK-u Fot. Natalia Skibińska
W piątek, 12 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku odbyło się otwarcie wystawy rzeźby ,,Poznanie’’ Krzysztofa Ostrzeszewicza.

Spotkanie z artystą miało miejsce w sali wystawienniczej, gdzie tego dnia panował liryczny klimat. Rzeźbiarz opowiedział, iż inspiracją do nazwania wystawy był wiersz z książki ,,Wniebowstąpienie Ziemi’’ Zuzanny Ginczanki o tym samym tytule. Po krótkim przemówieniu, podczas którego można było zauważyć niezwykłą skromność autora, rozmawiał on z przybyłymi ludźmi na rozmaite tematy dotyczące jego twórczości, gdyż uprawia on również malarstwo, rysunek oraz fotografię. Eksponaty przedstawiały ludzkie sylwetki, lecz były one ukazane w niejednoznaczny sposób. Publiczność z ogromnym zaciekawieniem podziwiała figury, uważnie przypatrując się kształtom. Ekspozycji towarzyszyła melancholijna muzyka, podkreślająca lekko patetyczny nastrój.

Wydawałoby się, iż rzeźba nie jest sztuką cieszącą się popularnością, jednak kolekcja zgromadziła niemałą liczbę odbiorców, którzy miło spędzili piątkowe popołudnie, wymieniając się spostrzeżeniami na temat danego posągu. Na zakończenie jak zawsze czekał słodki poczęstunek.

 

TEKST I FOT. NATALIA SKIBIŃSKA

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe