Wielkanocne spotkanie w płońskim Klubie ,,Senior+"

  • 13.04.2019, 09:59
Wielkanocne spotkanie w płońskim Klubie ,,Senior+" Fot. Katarzyna Rólka
Po raz pierwszy przy wspólnym świątecznym stole zasiedli seniorzy z Klubu ,,Senior+” w Płońsku. Było świątecznie i nastrojowo.

Pierwsze wielkanocne spotkanie jest niezwykle ważne. Tradycyjne ,,jajeczko” odbyło się w piątek, 12 kwietnia w płońskim Klubie ,,Senior+”, który mieści się na ulicy Płockiej, dawnej Galerii ,,P” w Płońsku.

Wszystkim zebranym seniorom, życzenia złożyła  Maria Zembrzuska kierownik płońskiego MOPS-u. Na ,,jajeczku” można było dostrzec: Bożenę Urbańską – za-cę kierownika MOPS i koordynatora w Klubie ,,Senior+” oraz Iwonę Budziszewską – instruktora terapii i Anię Brzezińską - stażystkę, pracujące na co dzień z seniorami.

Po życzeniach wszyscy seniorzy podzielili się tradycyjnym jajeczkiem i zasiedli do świątecznego stołu. W wielkanocnym spotkaniu wzięło udział 30 seniorów, zaś potrawy przyrządziły osobiście panie z klubu. Nie zabrakło tradycyjnego  jajeczka, śledzia po japońsku i grecku, sałatek, kanapeczek z tuńczyka oraz pysznych ciast.

Stałą klubowiczką jest 93-letnia pani Zofia,  która w rozmowie z naszą redakcją powiedziała m.in. - ,,To, że należę do Klubu ,,Senior+” jest dla mnie radością, największą radością i zdrowiem nawet. Mam tu gimnastykę, we wszystkim uczestniczę, nawet malowałam. Ja w czym mogę to pomagam. Czuję się młodo, mimo swojego wieku, najważniejsze, że jestem zdrowa”.

Płoński Klub ,,Senior+” przyciąga wielu członków, jest dużo zajęć, stosownych do ich wieku, a nawet zaplanowane są wycieczki.

Te pierwsze spotkanie wielkanocne zapadnie na długo w pamięci seniorów, było uroczyście i miło.

 

                                                                                                                                            KATARZYNA RÓLKA

   

 

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe