Kolizje z udziałem zwierząt !

  • 11.04.2019, 16:36 (aktualizacja 12.04.2019, 08:53)
Kolizje z udziałem zwierząt !
Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól. Coraz częściej na drogę wychodzą dzikie zwierzęta i dochodzi do zdarzeń drogowych z ich udziałem. Wczoraj na terenie pow. płońskiego miały miejsce 4 kolizje osobówek ze zwierzyną.


W środę, 10 kwietnia wieczorem, około godz. 19:25 w Rzewinie kierujący osobowym oplem uderzył w sarnę. Zwierzę wbiegło tuż przed jadący pojazd od prawej strony. Godzinę później w Ilinku na krajowej 10-ce przed skodę wyskoczyła również sarna. Doszło do zderzenia. Kilkanaście minut później w Ciemniewie na trasie nr 50 doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem dzikiego zwierzęcia. Tym razem osobowy volkswagen uderzył w łosia, który nagle wybiegł na jezdnię. Następnie po godz. 3:00 w nocy na krajowej 62-ce w okolicy miejscowości Wola kierujący osobowym citroenem potrącił sarnę. Na szczęście w wyniku tych zdarzeń nie ucierpiała żadna osoba.

Gdy dostrzeżemy zwierze na drodze lub w jej pobliżu przede wszystkim należy zwolnić i uważnie obserwować jej otoczenie. Często zwierzęta takie jak sarny nie przemieszczają się samotnie. Odczekajmy, aby „nieproszony gość” sam przemieścił się na drugą stronę drogi lub w głąb lasu. Nawet jeśli zwierzę stoi w pewnej odległości od jezdni, zawsze istnieje ryzyko, że nagle może wbiec pod koła.

Jeśli już dojdzie do potrącenia, należy wezwać policję. Czasem udaje się uratować jeszcze zwierzę. Należy jednak cały czas pamiętać o własnym bezpieczeństwie i zachować ostrożność.

Kierowcy powinni pamiętać również by nie lekceważyć znaku drogowego „Uwaga na dzikie zwierzęta”(Znak A-18b) Ostrzega on kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę na tym odcinku drogi jest większe niż w innych miejscach.

 

                                                                                                                                                                                                             Info. KPP Płońsk

 

 

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe