Kolejne zatrzymane prawa jazdy za nadmierną prędkość !

  • 10.04.2019, 14:24 (aktualizacja 12.04.2019, 08:58)
Kolejne zatrzymane prawa jazdy za nadmierną prędkość !
Kolejne przypadki utraty prawa jazdy na 3 miesiące przez nierozsądnych kierowców. Wczoraj w ręce płońskich stróżów prawa wpadło dwoje kierujących, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Wczoraj rano na krajowej 62 w miejscowości Wola policjanci płońskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobówkę infinity. Powodem kontroli była nadmierna prędkość z jaką jechał kierowca tego auta - 126 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalną prędkością jest 50 km/h. Autem kierował 46-letni mieszkaniec Płocka.
Kolejnym kierowcą zatrzymanym do kontroli z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej w terenie zabudowanym prędkości była 40-letnia mławianka. Kobieta wczoraj wieczorem, krajową 60-ką przez Żukowo Wawrzonki pędziła osobowym vw z prędkością 109 km/h.
Obojgu kierującym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo ukarali ich wysokimi mandatami i punktami karnymi.
Niejednokrotnie policjanci apelują do kierowców o ostrożność, zdrowy rozsądek, stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego oraz zdjęcie nogi z gazu. Jak widać nie do wszystkich kierowców te apele docierają. Przypominamy, że przesadna prędkość nie tylko zwiększa ryzyko niebezpiecznych sytuacji, lecz także podwyższa prawdopodobieństwo odniesienia poważnych obrażeń lub spowodowania śmierci podczas wypadku. Dlatego też prędkość jazdy powinniśmy dopasować do warunków panujących na drodze. Należy też zachować większy odstęp od pojazdu poprzedzającego, aby mieć więcej czasu i miejsca na hamowanie.

                                                                                                                                                                             Info. podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe