Dzień Otwarty na ,,Staszica"

  • 08.04.2019, 11:03 (aktualizacja 12.04.2019, 09:08)
Dzień Otwarty na ,,Staszica" Fot. Katarzyna Rólka
W sobotę, 6 kwietnia w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Płońsku odbył się Dzień Otwarty dla klas trzecich gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej.

Zebraną w auli szkoły młodzież oraz  ich rodziców  powitała – dyrektor placówki – Marzanna Szacherska. Taki Dzień Otwarty jak sobota była dniem, kiedy uczniowie kończący gimnazjum i ósmą klasę podejmują ważną decyzję w swoim życiu. Jest to decyzja o dalszym kierunku kształcenia. Mogli oni bowiem przyjść i zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, którymi są  m.in. liceum: wojskowe, policyjne, europejsko-lingwistyczne, jak również technikum i szkoła branżowa.

Była także możliwość spotkania się z doradcą zawodowym i przedstawicielami zakładów pracy w holu szkoły ZS1.

Dla młodych ludzi to był ważny dzień, bo przyszły kierunek jaki wybiorą,  być może będzie ich przyszłością. Oprócz informacji o ofercie edukacyjnej przygotowano  też  pokazy tańca towarzyskiego oraz musztry paradnej w wykonaniu klas mundurowych.

W obchody Dnia Otwartego  zaangażowały się również instytucje na co dzień współpracujące  ze szkołą: II Mazowiecki Pułk Saperów w Kazuniu oraz Komenda Powiatowa Policji w Płońsku. Przedstawiciele w/w instytucji zaprezentowali wyposażenie i umundurowanie specjalne, a także pokaz  taktyk antyterrorystycznych czy sztuki walki.

Ponadto tego dnia, młodzież mogła zwiedzić pracownie w Centrum Kształcenia Praktycznego, gdzie odbywają się zajęcia praktycznej nauki zawodu m.in. pracownie pojazdów samochodowych i maszyn rolniczych, mechatroniczną, budowlaną, obrabiarek CNC czy gastronomiczną.

Dodatkową atrakcją była możliwość  uczestnictwa  w zajęciach na placu manewrowym dla ciągników.

Koordynatorem Dnia Otwartego w ZS1 w tym roku była Małgorzata Tobolska-Lelińska.

 

                                                                                                                                                                                                     KATARZYNA RÓLKA

 

 

 

 

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe