Wyłudzanie pieniędzy

  • 05.04.2019, 11:47 (aktualizacja 24.04.2019, 09:58)
Wyłudzanie pieniędzy
Oszuści wykorzystują wciąż nowe sposoby by wyłudzić pieniądze. W ostatnim czasie coraz częściej robią to przy użyciu portali społecznościowych i komunikatorów.

Przejmują konta, po czym piszą wiadomości do osób znajdujących się w kontaktach prawowitego jego właściciela, prosząc  o pożyczenie niewielkich kwot pieniędzy. Proszą też o przesłanie kodu wykorzystywanego  przez polski system płatności mobilnych, za pomocą którego można dokonać m.in. wypłaty pieniędzy w dowolnym bankomacie.

Kolejnym, coraz bardziej popularnym sposobem działania oszustów są też fałszywe przesyłki, wysyłane pocztą do dowolnych osób. Za przesyłkę odbiorca musi uiścić opłatę w niewielkiej  kwocie, zwykle około 50 zł. Paczki zawierają bezwartościowe i bezużyteczne przedmioty np. starą, zniszczoną odzież.

By nie dać się oszukać, w przypadku próśb o przelew dobrze zweryfikować osobę, która o niego prosi. Warto zadzwonić do tej osoby i dopytać czy faktycznie taką prośbę wysłała. Uważajmy też, przy odbieraniu przesyłek, których się nie spodziewaliśmy.

Info. KPP Płońsk

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe