Rozmowa z Marzeną Kunicką - nowym dyrektorem płońskiego MCK-u.

  • 02.04.2019, 09:12 (aktualizacja 02.04.2019, 11:42)
Rozmowa z Marzeną Kunicką - nowym dyrektorem płońskiego MCK-u.
Miejskie Centrum Kultury to placówka, która przyciąga zarówno młodszych, jak i starszych. To tu się odbywają wszelkie imprezy i wystawy. Ale od 1 marca 2019 roku, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku ma nową szefową - Marzenę Kunicką. Jest to osoba niezwykle zasłużona dla rodzimej kultury, która ma dużo pomysłów na placówkę płońską.

Extra Płońsk: Od kilku tygodni pełni Pani funkcję dyrektora płońskiego MCk-u. Czy spodziewała się Pani, że obejmie to stanowisko ?

Marzena Kunicka: Nie spodziewałam się, ponieważ miałam ułożone,spokojne, ustabilizowane życie. Wydawało mi się, że już osiągnęłam wszystko w zawodowej sferze - zdobyłam doświadczenie, wychowałam swoich następców, spełniłam marzenie o własnej szkole...

Extra Płońsk: Przed Panią wielkie wyzwanie...?

Marzena Kunicka: Tak, wielkie - przez duże "W"

Extra Płońsk: Proszę przybliżyć czytelnikom swoją osobę ?

Zawodowo - nauczyciel z 30-letnim stażem, przez 16 lat Dyrektor Szkoły Muzyki i Tańca ,,Nutka" (również założyciel - ,,Nutka" powstała z marzeń moich i moich uczniów). Mam skończone studia muzyczne ze specjalnością dyrygentury i chóralistki. Posiadam tytuł zawodowego muzyka - wokalisty. Gram na fortepianie, akordeonie, wiolonczeli. Moją największą miłością, oprócz nauczania jest śpiewanie. Mam również ukończone podyplomowe studia w zakresie Organizacji i Zarządzania Oświatą. Osobowościowo - jestem dojrzałą kobietą, spełnioną zawodowo, przed którą stoi wielkie wyzwanie. Poza tym jako człowiek bardzo lubię kontakt z ludźmi, jestem wymagająca (zwłaszcza wobec siebie i najbliższych), wrażliwa, uporządkowana, konkretna. Szanuję odmienność człowieka, lubię jak się różnimy i mimo to potrafimy razem coś zrobić. Nie ulegam modom i staram się być zawsze sobą.

Extra Płońsk: Jaką ma Pani wizję na najbliższe lata i co zamierza zmienić w płońskim MCK-u ?

Marzena Kunicka: Pragnę, aby nasze MCK było miejscem "tętniącym życiem", do którego wszyscy będą z przyjemnością wracać. Miejscem integracji środowiska lokalnego. Miejscem działania zespołów na wysokim poziomie artystycznym, które będą  najlepszą wizytówką naszego miasta. Mam dużo pomysłów, ale muszą one poczekać, ponieważ muszę dobrze  dobrze poznać funkcjonowanie MCK, ludzi pracujących, uporządkować wiele kwestii. Kiedy dokładnie wszystkiemu się przyjrzę  i przeanalizuję wyniki trwającego audytu, wtedy podejmę decyzje o ewentualnych zmianach.

Extra Płońsk: Na jakich wartościach powinniśmy budować kulturę i naszą tożsamość ?

Marzena Kunicka: Naszą kulturę i tożsamość moim zdaniem powinniśmy budować na wzajemnym szacunku (również do historii), poczuciu odpowiedzialności za przyszłe pokolenie, zaufaniu, dbałości o to co mamy, uczciwości w tym, co robimy, dialogu, integracji i wspólnej, solidnej pracy.

Extra Płońsk: Czy ma Pani swoje motto życiowe ?

Marzena Kunicka: Mam swoje cytaty , motta... Moje ulubione, to motto słynnego wokalisty muzyki reggae Boba Marleya: " Nie wymażę niczego z mojego życia. Każda najmniejsza rzecz doprowadziła mnie do tego, kim jestem teraz. Rzeczy piękne nauczyły mnie kochać życie. Rzeczy złe nauczyły mnie, jak żyć..."

Extra Płońsk: Czego możemy Pani życzyć na nowej drodze zawodowej ? 

Marzena Kunicka: Czego życzyć ? Myślę, że najbardziej zdrowia, siły, zrozumienia i dobrych ludzi wokół. Reszta ułoży się sama...

 

Dziękuję za rozmowę

ROZMAWIAŁA KATARZYNA RÓLKA

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe