Milena Jakubiak - Wolontariuszem Powiatu Płońskiego Roku 2018

  • 29.03.2019, 14:40 (aktualizacja 29.03.2019, 15:43)
Milena Jakubiak - Wolontariuszem Powiatu Płońskiego Roku 2018
W środę, 27 marca podczas VII sesji Rady Powiatu Płońskiego przyznano tytuł Wolontariusza Powiatu Płońskiego. Ponadto reprezentacja piłkarek płońskiej sekcji Olimpiad Specjalnych ,,Olimpijczyk Płońsk" działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku otrzymała od Zarządu Powiatu Płońskiego gratulacje i symboliczny czek na kwotę 5 000,00 zł jako nagrodę za zdobycie złotego medalu podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019.

W kategorii Wolontariusz Powiatu Płońskiego Roku 2018, tytuł otrzymała Milena Jakubiak, nauczycielka Szkoły Podstawowej  nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku, a w kategorii organizacja pozarządowa - Stowarzyszenie Wiecznie Młodzi z Płońska.

-,,Tytuł Wolontariusza Powiatu Płońskiego Roku 2018 jest dla mnie zarówno wyzwaniem, jak i zobowiązaniem. Wolontariat odgrywa szczególną rolę w moim życiu. Wymaga odpowiedzialności, zaangażowania i bardzo często poświęcenia czasu wolnego. Nie da się zmierzyć żadną miarą wartości, które płyną z pomagania potrzebującym, relacji  jakie nawiązałam z wolontariuszami z którymi  na co dzień współpracuję. Choć świętowałam swój osobisty sukces, wiele osób każdego wspierało mnie i utwierdzało, że to co robię ma sens. Mam to szczęście, że pracę zawodową jako nauczyciel  w Szkole Podstawowej nr 3  w Płońsku mogę łączyć z pasją. I to już jest połowa sukcesu. Już dziś wiem, że wyróżnienie, które otrzymałam będzie mi przypominać jak wiele mam jeszcze do zrobienia" - powiedziała naszej redakcji Milena Jakubiak, główna laureatka konkursu. 

Począwszy od roku 2010 Starosta Płoński poprzez przyznanie  tytułu Wolontariusza Powiatu Płońskiego  wyraża wdzięczność wolontariuszom, którzy bezinteresownie, z życzliwością i zaangażowaniem działają na rzecz mieszkańców Powiatu Płońskiego w różnych dziedzinach życia takich jak: kultura, sport, pomoc społeczna, promocja zdrowia, ekologia, turystyka, działania na rzecz osób niepełnosprawnych itp. Do tytułu można było zgłaszać osoby indywidualne i organizacje pozarządowe. Konkurs został rozstrzygnięty 14  marca 2019 roku. Wnioski oceniała komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Wiśniewska  - przewodnicząca, Anna Goliasz - wiceprzewodnicząca, Agnieszka Michniewicz - sekretarz, Agnieszka Piekarz, Anna Brzostek, Danuta Kucińska - członkowie komisji.

Ponadto w konkursie przyznano trzy wyróżnienia. W kategorii wolontariusz otrzymali  je: Janusz Rosiak, przewodniczący Zarządu Rejonowego w Płońsku Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Edward Zakrzewski, prezes Ochotniczej  Straży Pożarnej w Nowym Mieście, zaś w kategorii organizacja pozarządowa wyróżnienie otrzymał Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział Rejonowy w Płońsku.

KATARZYNA RÓLKA

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe