XVI Konkurs Recytatorski w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku

  • 27.03.2019, 18:11
XVI Konkurs Recytatorski w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku Fot. Katarzyna Rólka
W środę, 27 maja w płońskiej bibliotece pedagogicznej odbyła się XVI edycja Konkursu Recytatorskiego. Tematyka konkursu co roku jest inna. Jej tegoroczne hasło brzmiało: ,,Magia książek Małgorzaty Musierowicz".

Międzyszkolne Konkursy Recytatorskie o zasięgu powiatowym biblioteka pedagogiczna w Płońsku organizuje od 2005 roku, zazwyczaj w okolicach 21 marca, kiedy to obchodzony jest, nie tylko w Polsce, ale i na świecie - Światowy Dzień Poezji lub w okolicach 23 kwietnia - gdy obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Celem tegorocznego konkursu była popularyzacja utworów Małgorzaty Musierowicz, zachęcenie uczniów do czytelnictwa książek o tematyce dorastającej młodzieży, kształtowanie postawy wrażliwego  i wnikliwego czytelnika, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz kształtowanie postawy koleżeńskiej rywalizacji.

W tym roku uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować nie wiersz, ale fragment prozy niezwykle poczytnej  autorki książek dla młodzieży, jaką jest właśnie Małgorzata Musierowicz. Do konkursu zgłosiło się 11 uczniów klas VI-VIII z 11 szkół podstawowych powiatu płońskiego: Goławina, Grodźca, Jońca, Nowego Miasta, Sochocina, Smardzewa, Uniecka, Zaborowa oraz SP2 i SP3 w Płońsku.

Pięcioosobowe jury pod przewodnictwem Anny Goliasz ze Starostwa Powiatowego w Płońsku oceniało u uczestników dobór tekstów, dykcję i tempo, prawidłową i wyrazistą  interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

Laureatami tegorocznego XVI Konkursu Recytatorskiego zostali:

I miejsce - Sebastian Pełka - Szkoła Podstawowa w Jońcu

II miejsce - Karolina Górnicka - Szkoła Podstawowa w Zaborowie

III miejsce - Julia Bandurska - Szkoła Podstawowa w Nowym Mieście

Wyróżnienia:

Aleksandra Ziółkowska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła w Kroczewie

Amelia Sawicka - Szkoła Podstawowa im. mjr. Henryka Sucharskiego w Sochocinie

Igor Zieliński - Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Goławinie

Zuzanna Mysiewicz - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku

Nagrody dla laureatów oraz upominki dla pozostałych uczestników konkursu ufundował Bank Spółdzielczy oraz Starostwo Powiatowe.

KATARZYNA RÓLKA

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe