Dzień bez smartfona w płońskiej ,,Trójce"

  • 23.03.2019, 10:46
Dzień bez smartfona w płońskiej ,,Trójce" Fot. zbiory SP3 Płońsk
Dzień 21 marca to data doskonale znana wszystkim, zwiastuje nadejście wiosny. Ale ten dzień, to także akcja bez smartfona, którą przeprowadzono w Szkole Podstawowej nr 3 im.Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku.

Pierwszy dzień wiosny był doskonałą okazją na zmiany, czyli aby zostawić telefony w domu i włączyć się w gry i zabawy będące doskonałą alternatywą spędzania wolnego czasu na przerwach między lekcjami.

Tego dnia wyjątkowo, w czasie długich przerw dla klas IV-VI otwarta była sala gimnastyczna i udostępniony sprzęt sportowy. Ogromnym zainteresowaniem  cieszyła się  także gra w ping-ponga. Maluchy mogły skorzystać z nauki tańca, m.in. zumby, tańca belgijskiego i innych ciekawych układów nowoczesnych. Okazało się, że uczniowie przerośli mistrzów, tj. instruktorów w osobach wychowawców z nauczania zintegrowanego i starszych koleżanek  z Samorządu Uczniowskiego.

Opiekunowie świetlicy przeprowadzili także plenerowe zajęcia malarskie dla młodych chętnych artystów. Nie zabrakło również  gier zespołowych w postaci rozgrywek międzyklasowych wewnątrz klasowych  w piłce ręcznej, nożnej, minisiatkówce i koszykówce. Szachy plenerowe oraz gry i zabawy ruchowe też cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wiele radości dostarczyły dzieciom zabawy z przeciąganiem liny.

Dyrektor placówki  Teodozja Gorlewska poparła inicjatywę uczniów mówiąc m.in. - ,,Współczesne pokolenie nie potrafi funkcjonować bez telefonu. Oczywiste jest to, że w czasach w których żyjemy, nie można  z niego  zupełnie zrezygnować, ale należy to robić rozsądnie  i z umiarem korzystać. Akcja miała na celu promowanie wśród młodzieży innych form spędzania wolnego czasu między lekcjami niż ,,przywiązanie do telefonu" - podkreśliła w swojej wypowiedzi. 

,,Wojna" wypowiedziana smartfonom toczyła się również w kręgu ludzi dorosłych. Wychowawcy i opiekunowie aktywnie brali udział we wszystkich zabawach, wspierając uczniów i motywując do podjętych działań.

KATARZYNA RÓLKA

Fot. zbiory SP3 Płońsk

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe