Jak dobrze być seniorem ...

  • 22.03.2019, 17:04 (aktualizacja 08.04.2019, 23:46)
Jak dobrze być seniorem ... Fot. Katarzyna Rólka
Jak dobrze być seniorem, starać się nie mieć zmartwień ani smutków. Cieszyć chwilą obecną i żyć pełnią życia. My postanowiliśmy odwiedzić płoński Klub ,,Senior+", który został otwarty w styczniu b.r. Panuje u nich niezwykła integracja.

22 stycznia b.r. został otwarty Klub ,,Senior+" w Płońsku. Mieści się on w dawnym budynku Galerii ,,P" i dostosowany jest na 30 osób. Zainteresowanie klubem jest duże wśród starszych mieszkańców Płońska, który ma już swoich stałych bywalców. Najważniejsza jest przecież wspólna integracja  i miło spędzony czas.

W rozmowie z nami Iwona Budziszewska (instruktor terapii w Klubie ,,Senior+") powiedziała - ,,Płońscy seniorzy uczestniczą w zajęciach manualnych i ćwiczeniach poprawiających koncentrację i pamięć. Prowadzony jest kącik kulinarny, poetycki, teatralny i są zajęcia komputerowe. Ponadto raz w miesiącu  odbywa się spotkanie prozdrowotne. W dalszych planach  będzie też spotkanie z kosmetyczką, fryzjerem oraz wykład z dzielnicowym. Seniorzy z klubu organizują swoje imieniny i włączają się w inne święta".

Jak widać, program zaplanowano dość interesująco klubowym seniorom, dla których w czerwcu przewidziano także wycieczkę do Torunia.

- ,,Pomysł założenia Klubu ,,Senior+" w Płońsku jest bardzo dobry. Jak mam spędzać czas w domu samotnie, to wolę przyjść do klubu i spędzić go wspólnie przy herbatce i ciastku z innymi seniorami" - powiedziała nam jedna ze stałych klubowiczek p.Jadwiga Stobiecka.

Podczas, gdy my odwiedziliśmy w piątek płoński Klub Seniora, odbywały się tam zajęcia plastyczne. Można było zauważyć, że starsi płońszczanie  z wielkim zaangażowaniem  oddają się tym warsztatom. Prowadzone one były przez Iwonę Budziszewską, która prowadzi z seniorami wiele innych zajęć. 

Seniorzy płońscy żyją aktywnie i pełnią życia i to jest najważniejsze.

KATARZYNA RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA

 

 

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe